Важливо :: Життя громади :: 05 травня 2023 18:24 , Олексій Ладика
dmitro-makovskij (14)

Пішов на фронт добровольцем попри вік: у Краматорську поховали військовослужбовця Дмитра Маковського

Він загинув на Бахмутському напрямку

4 травня на Алеї героїв у Краматорську поховали військовослужбовця 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Дмитра Маковського. Провести військового в останню путь прийшли цивільна дружина, побратими по службі та колеги по Новокраматорському машинобудівному заводу, де Маковський працював до великої війни.

test

testtesttest

test Поховання Дмитра Маковського. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

"Ми працювали з ним на одному теплопозі: я - машиніст, а він - составітєль. Десь вісім років працювали разом. Нормальний, веселий, життєрадісний був. Дуже шкода, що він загинув", - каже про Дмитра його колега Олександр.

"Був товариською, нормальною людиною, любив рибалку, гриби збирати восени", - розповідає дружина військового Ірина. Вони прожили разом десять років. 

Дмитро Маковський багато років віддав роботі на заводі - він був зчіпником вагонів у залізничному цеху. Коли почалося повномасштабне російське вторгнення, він не міг залишатися осторонь - влітку минулого року пішов добровольцем на фронт попри свій 52-річний вік. Дмитро долучився до 93-ї бригади, був мінометником.

"Він сам пішов. Казав: вітчизну захистити від всіх нехороших людей", - розповідає Ірина.

Олександр не знав, що його колега пішов в армію, але, каже, не здивувався.

"Я його бачив на день народження минулого літа, але про те, що він пішов служити, я дізнався, коли він загинув. Він завжди такий був, казав: якщо буде війна - піду", - згадує колега Дмитра.

testtesttesttest

test Поховання Дмитра Маковського. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Дмитро Маковський загинув 28 квітня на передовій під Бахмутом, потрапивши під російський обстріл. Окрім дружини, в нього залишилися дорослі син і донька від першого шлюбу.

Інші статті на цю тему

Kondratenkocover

Він загинув у своєму першому та останньому бою

Ivan-Pashenko (1)

Військовослужбовця представили до державної нагороди посмертно

Bardakovpetitioncover

Петиція на сайті Президента вже зібрала багато голосів у підтримку

коментарі