Важливо :: Життя громади :: 06 червня 2022 16:42 , Олексій Ладика
volodimir-gaponov

"Пішов захищати наш дім": під Сєвєродонецьком загинув нацгвардієць з Краматорська Володимир Гапонов

Він пішов на війну добровольцем, хоча до цього ніколи в армії не служив

25 травня у боях за Сєвєродонецьк загинув військовослужбовець батальйону спеціального призначення "Донбас" Національної гвардії України, мешканець Краматорська Володимир Гапонов. У нього залишились дружина і двоє дітей - 11-річний син і 5-річна донька.

Володимир у мирному житті працював на себе - займався ландшафтним дизайном, будівництвом. У вільний час любив рибалити. З дружиною Оксаною він познайомився, коли їм обом було по 13-14 років: вони влітку відпочивали в одному селі на Харківщині, а у Краматорську жили у сусідніх районах. Вони одружилися, коли Володимиру було 22 роки, а Оксані 21; згодом у них народився син, а через деякий час донька.

Коли почалася Велика війна, Володимир наполіг, щоб дружина і діти виїхали з Краматорська - у підсумку вони подалися за кордон. Сам він пішов на війну добровольцем, хоча до цього ніколи в армії не служив.

"Він відправив нас [за кордон]. Він казав: "Я так хочу до вас, хочу, щоб ви якнайшвидше приїхали додому". І він пішов захищати наш дім, щоб ми могли приїхати додому", - каже Оксана.

Володимир пішов на службу 4 травня. За словами Оксани, її чоловіка відправили одразу на передову. Він воював разом з братом своєї дружини - Романом Шевченком (Роман захищає країну з 2014 року, у 16-му році після одного з ворожих обстрілів отримав опіки 80% шкіри).

Спочатку Володимира відправили до Святогірська - там він провів один день,. Потім їхній підрозділ перекинули до Сєвєродонецька.  

"Їх розстріляли. Їх із самого спочатку дуже сильно обстрілювали. Вони там довго пробули, у них не було зв'язку, мало їжі, але їм сказали, що ніхто не приїде на заміну. Це було жахливе місце. Володимира спочатку [після одного з обстрілів] три тонни привалило, брат дістав, розкидав [завали], була контузія. Їх дуже сильно обстрілювали", - розповідає Оксана.

Про смерть Володимира Оксані повідомив брат чоловіка. Вона повернулася до України, щоб попрощатися з коханим - Володимира Гапонова поховали у Дніпрі.

Інші статті на цю тему

soldiers

З пʼятьма загиблими попрощались в один день

poloneniy-viyskoviy-rf

Це трапилось на одному з Бахмутських флангів

informator_1
коментарі