Важливо :: Життя громади :: 28 липня 2023 15:16 , Дмитро Глушко
plov-dlya-zsu-2

Плов для ЗСУ: волонтери з Рівного і Краматорська безкоштовно годують військових, які повертаються з лінії фронту

Військові дивуються, що з них не беруть гроші

Приблизно раз на місяць волонтери від церкви Святої трійці з Рівного та з Церквою "Добра Новина" Краматорська виїжджають у тилові райони Донецької області для того, щоб піклуватися про військовослужбовців. Роблять вони це незвичайним способом: варять плов, роздають продукти у вигляді снеків та пригощають холодними напоями.

“За день дуже багато солдатів годуємо і навіть деякі солдати, щиро кажучи, плачуть. Вони кажуть, що коли ми бачимо щось подібне, ми розуміємо, заради кого ми тут, заради кого ми стараємось і вони під великим враженням. В останні наші поїздки ми з хлопцями вирішили взяти з собою морозильну камеру, генератор, лід і тепер б'ємо холодне мохіто, освіжаючі напої. Хлопці їдуть з позицій у цій спеці, беруть лимонад і вже стає легше, хлопці просто в захваті від цього”, - розповідає волонтер Давид.

Розгорнувши намети, волонтери беруться до приготування плову. Кухарем, як виявилось, є уродженець Лисичанська Максим. Чоловік став волонтером, оскільки на особистому досвіді знає, що таке війна. У нашій розмові волонтер згадує момент, коли довелося виїжджати з рідного міста майже рік тому. У ті дні росіяни нещадно обстрілювали місто та дорогу. І одного дня маршрутка, яка вивозила людей із зони бойових дій, потрапила під обстріл, тоді загинуло 7 людей. Тому, будучи переселенцем і віруючою людиною, прийняв для себе рішення допомагати людям.

test Намети волонтерів, де військові можуть поїсти і попити. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

“У Біблії написано такі слова: "Хто розуміє, що треба робити добро, але не робить – тому гріх". І, дивлячись на те, що відбувається в країні, я не зміг сидіти, склавши руки”, – каже Максим.

За два дні приготування чоловік зі своїми колегами встигає зробити дюжину казанів об'ємом 60 л. Це приблизно 2500 порцій, які вони роздають з самого ранку до вечора.

“Коли ми бачимо хлопців, які виїжджають з позицій, які їдуть на відпочинок, на ротацію, вони дуже здивовані. А коли приходять і дізнаюся, що це все безкоштовно, то вони дуже радіють. Були такі випадки, коли нам казали, що більше року тут і вперше бачать, коли безкоштовно нас годують. Тож намагаємося робити добрі справи для наших хлопців”, - наголосив Максим.

test У казані готується плов. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

Чоловік упевнений, що допомагати потрібно всім. І навіть найменша допомога в єднанні зробить велику справу, наближаючи тим самим нашу перемогу.

“Їдемо дорогою, бачимо хлопці стоять та допомагають ЗСУ: годують, роздають продукти, пригощають холодними напоями. Велике їм дякую за підтримку, це важливо для нас!”, - каже військовослужбовець ЗСУ із позивним "Малий".

У перервах між поїздками у бік фронту волонтери, перебуваючи у себе вдома в Рівному, щотижня приймають від 60 до 100 переселенців, і надають їм допомогу гуманітарними наборами та новим одягом. 

test Військові освіжаються холодними напоями. Фото - Дмитро Глушко/Kramatorsk Post

Діти із церков також приєднуються до підтримки військових. Збирають набори з солодощами, а до кожної такої коробки прикладають листа, в якому написані слова подяки та побажань повернуться додому живими і якнайшвидше. Пізніше ці гостинці під час нових поїздок до тилових районів прямують до підрозділів військовослужбовців.

“Там, де ми були неодноразово, ми бачили, що це піднімає дух військовим. І це не від того, що їм дали що-небудь, а від того, що з ними поспілкувалися і підтримали", - каже  капелан Василь.

Волонтери бачать, який це дає результат, тому вони не зупиняються і продовжують свою місію. Обіцяючи щоразу приїжджати ближче до фронту і допомагати тим, хто закриває собою російську навалу.

Інші статті на цю тему

siversk (5)

Краматорські волонтери намагаються переконати місцевих мешканців евакуюватися

volonteri-niderlandi (1)
ihor vitenko

Ігор Вітенко повернувся з Бельгії до України, щоб лікувати постраждалих від російської агресії і допомагати місцевим лікарям

коментарі