Важливо :: Життя громади :: 20 січня 2022 10:40 , Олена Круглова
gromadskij-byudzhet-2022

Пляж на Краматорському морі, пам'ятник бегемоту та навчання медиків: які проєкти беруть участь у "Громадському бюджеті""

Цьогоріч конкурс орієнтований на селища та загальні місця відпочинку

31 грудня 2021 року закінчився прийом проєктів за програмою “Громадський бюджет”, переможці якої будуть реалізовані протягом 2022 за кошти міського бюджету.

Цього року програмою передбачено фінансування проєктів на 3,4 млн. грн, а максимальна сума одного проєкту – 1 млн. грн.

Як змусити владу чухатись

Але жоден з них не спрацює, якщо ви і самі не будете цього робити

Наразі на сайті конкурсу "Громадський бюджет" більшість проєктів орієнтовані на облаштування просторів в краматорських селищах.

Так, декілька проєктів подали мешканці Шабельківки: це і благоустрій громадського пляжу на так званому Краматорському морі (Краматорське водосховище між Дмитрівкою та Шабельківкою), облаштування громадського простору на пустирі площею 800 кв.м., а також створення сучасного бібліохабу, де молодь селища матиме змогу змістовно та цікаво проводити дозвілля тощо.

Проєкти з облаштування вільних ділянок під громадські міста відпочинку подали і мешканці інших селищ. Так, жителі Красногірки бажають створити літній майданчик для культурних заходів, адже в селищі немає жодного місця для їх проведення. У Софіївці пропонують облаштувати спортивно-ігровий майданчик для дітей та молоді.

Крім того, є цікаві проєкти з благоустрою міських зон відпочинку.

В озері парку “Ювілейний” пропонують встановити пам’ятник бегемоту, який, за місцевою легендою, мешкав в озері під час гастролей пересувного зоопарку на початку 80-х років минулого століття. На думку автора, цей пам’ятник може стати туристичним магнітом та місцевою цікавинкою.

Є проєкти, що порушують і більш серйозні питання.

Так, по вул. Олекси Тихого біля перехрестя з вул. Південною пропонують облаштувати простір для перетримки безпритульних тварин, які потрапили в біду, загубилися і потребують невідкладної допомоги.

Також є проєкт з навчання медичних працівників наданню якісної паліативної допомоги (медична та психологічна допомога для людей, які живуть з важкими та невиліковними хворобами). У медзакладах Краматорська ця послуга зовсім нова, медпрацівникам не вистачає досвіду. Автор пропонує організувати навчальний візит 20 медиків з Краматорської громади в Івано-Франківськ для проходження 5-денного тренінгу та візитів до медичних закладів з надання паліативної допомоги.

Нагадаємо, що в програмі на 2022 рік були внесені певні зміни щодо вимог для участі в конкурсі. Одна з них - це надання пріоритету проєктам, які орієнтовані на приватний сектор, а також на загальнодоступні простори і місця відпочинку на території міста. Ці зміни запроваджені виключно в цьому році через деякі наболілі питання.

“За весь час існування програми ми побачили, що проєкти людей з приватного сектору не можуть конкурувати з проєктами мешканців багатоповерхового сектору. По-перше, в приватному секторі важко знайти активних людей та навчити їх створювати проєкти. Мешканці центральної частини міста більш обізнані в цьому сенсі. По-друге, проєктам приватного сектору важко конкурувати голосами. По-третє, центру міста, так вже склалося, більше уваги приділяється, а приватний сектор, селища, залишаються на другому плані щодо фінансування та благоустрою”, - пояснила причини нововведень  членкиня Координаційної ради  “Громадського бюджету” і журналістка проєкту Дій-Краматорськ", який здійснює ГО "Хто, якщо не ти", Марина Романцова.

За її словами, саме через невідповідність цьому критерію 10 з 23 поданих проєктів були відраховані. 13 проєктів наразі розглядються Координаційною радою.

За результатами розгляду відібрані проєкти будуть виставлені на голосування. Воно розпочнеться 17 лютого.

Визначення переможців конкурсу заплановане на 3 березня, а вже 8 березня має розпочатися реалізація проєктів.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

obshestvennyj-proekt-2021-kramatorsk

Авторы-победители рассказали "Post" о своих проектах

gromadskiy-byudzhet (1)

Зміни запроваджені на рік в якості експерименту

gromadskiy-byudzhet (1)

У Краматорську закінчився розгляд проєктів за програмою «Громадський бюджет-2022»

коментарі