Важливо :: Життя громади :: 14 листопада 2023 13:45 , Краматорск Пост
Informerover

По 8,5 років за ґратами отримали коригувальники, які наводили російські ракети на Краматорськ та Бахмут

Один з них зливав інформацію про ЗСУ в Краматорську так званому "воєнкору" Владлену Татарському

Днями на 8,5 років засуджено чергових ворожих коригувальників. Обидва інформатори — жителі Краматорська — Костянтин Шагін та Артем Єфременко. Їхні імена повідомляє сторінка Новини 25/7 у фейсбуці та дає фото засуджених з неприкритими обличчями.

test

Що це вдалося про них дізнатися, розповідаємо далі.

Коригувальник № 1

Одним із засуджених є 20-річний мешканець Краматорська, який активно поширював прокремлівські наративи в різних соцмережах, про що повідомляє Служба безпеки України.

Донецька обласна прокуратура розповідає про нього детальніше.

У серпні 2022 року мешканець м. Краматорська, маючи проросійські погляди, підписався на telegram-канал одіозного російського воєнкора з псевдонімом «Владлен Татарский», який раніше був членом розвідувального підрозділу так званої «днр».

У подальшому засуджений надсилав адміністратору каналу голосові повідомлення з інформацією військового характеру. Зокрема, мова йшла про місця розташування особового складу і військової техніки українських захисників, а також будівництва фортифікаційних споруд на території міста.

У вересні 2022 року його затримали правоохоронці, тож на вирок суду він чекав під вартою.

Суд визнав винним громадянина України у несанкціонованому поширенні інформації про переміщення та розташування Збройних Сил України (ч. 3 ст. 114-2 КК України). Його засуджено до 8 років 6 місяців позбавлення волі.

Коригувальник № 2

Інший зрадник, 1993 р.н., також листувався у Telegram із чоловіком, який тривалий час був членом розвідувального підрозділу військової частини 1-го армійського корпусу «Донецької народної республіки».

Про цього зрадника більше розповідає сайт Судовий репортер з посиланням на вирок суду.

27 серпня 2022 року обвинувачений надіслав бойовику голосове повідомлення. Він розповів, що в закинутому гуртожитку біля Краматорського автовокзалу перебувають українські військові та їхня техніка, про обстріли інфраструктури міста та зведення фортифікаційних споруд біля Краматорського автовокзалу.

8 вересня того ж року зловмисника затримали. Він одразу визнав вину і на слідчому експерименті показував на карті, які позиції ЗСУ повідомив представникові «ДНР».

У судовому засіданні чоловік пояснив, що 24 лютого 2022 року переглядав у мобільному телефоні новини російських політиків, звідкіля він постійно отримував інформацію політичного та воєнного характеру, не перевіряючи в інших джерелах.

Він дізнався, що почалася так звана «спецоперация» і російські війська повинні були "звільнити" територію держави України, громадянином якої він є. Слідкуючи за публікаціями, під відео на Youtube він побачив посилання, перейшов за ним і підписався на телеграм-канал та почав листуватися з його автором в особистих повідомленнях.

Співрозмовником виявився представник збройних сил РФ, який запропонував йому надавати відомості про позиції ЗСУ в Краматорську. Він погодився і діяв за власними ідейними мотивами. У судових дебатах обвинувачений сказав, що нібито щиро покаявся, розуміє негативні наслідки скоєного і просив призначити йому мінімальне покарання.

Також допитали свідка, який знає обвинуваченого з дитинства і підтвердив, що той завжди підтримував російські погляди. Товариш начебто зізнався йому, що спілкується з представником «ДНР» через телеграм канал, але про що саме свідок не знав.

Цього чоловіка також позбавлено волі строком на вісім років і шість місяців.

Інші статті на цю тему

Dobrodomovcover

Засуджений надсилав росіянам інформацію про пересування та дислокацію ЗСУ

Sloviansktraitorcover
enrike-menendes-na-zustrichi-donoda-ta-oon (1)

На партнерській зустрічі адміністрації області та ООН щодо відновлення постраждалих регіонів був присутній проросійський громадський діяч