Корисно :: Комора :: 02 жовтня 2020 12:07 , Олексій Ладика
grivny-dengi

Податковий калькулятор: порахуйте, скільки ви сплатите податків зі своєї зарплати

Мешканці Донеччини за рік у середньому сплатять 89,3 тис. грн податків 

Як ви думаєте, за чий кошт у Краматорську побудували новий стадіон у парку Ювілейному, Льодову арену у парку Пушкіна, зробили нову центральну площу та відремонтували дороги? За чиї гроші утримуються пенсіонери, платять зарплати вчителям, лікарям та поліцейським?

За ваші, шановні читачі! За ваші!

Велика частина українців переконані, що їхні потреби (освіту, медицину, безпеку, пенсії, ремонти, будівництво тощо) держава забезпечує безкоштовно з певних міфічних "державних коштів". Однак насправді всі ці напрями фінансуються за рахунок податків, які ви сплачуєте, – це близько 3/4 бюджетних надходжень.

Ви можете порахувати, скільки податків сплатите саме ви! Для цього експерти Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна створили калькулятор "Рахунок від держави".

Просто введіть розмір своєї чистої заробітної плати та суму, яку ви витрачаєте на товари та послуги, і ви зрозумієте, скільки податків на рік державі сплачуєте саме ви! Калькулятор також покаже, яким чином ці гроші буде перерозподілено за різними видатками.

Середньостатистичний мешканець Донеччини, який працює, у 2020 році матиме середню чисту зарплатню 12 478 грн/місяць, що дорівнює 149 733 грн/рік. Із цієї суми він заплатить 89,3 тис. грн податків і отримає 93,4 тис. грн чистого доходу.

Якщо скласти ці дві суми, то виходить більше ніж 149,7 тис. грн, але з чистої заробітної плати вже вирахувано податки, які за працівника сплачує роботодавець.

"Перед тим, як виплатити зарплатню, роботодавець сплачує за працівника податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок, але ж ці гроші вираховують з того, що заробив громадянин", - каже Дмитро Боярчук, виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна..

"Потім пересічний українець сплачує податки в магазині за придбані товари, а це – податок на додану вартість, акцизи та імпортне мито. Сукупно ці всі податки і формують 72% розширеного бюджету 2020 (центрального і місцевих бюджетів та бюджет пенсійного фонду), якими розпоряджаються чиновники та перерозподіляють їх на послуги з освіти, медицини, пенсійного забезпечення і т.д.", – додає він.

Основною статтею видатків українського платника податків довгий час є утримання пенсіонерів. У 2020 році середньостатистичному жителю Донеччини утримання пенсіонерів обійдеться в 40 тис. грн, або 45% від сплачених податків. "Безоплатна" освіта коштуватиме 9,3 тис. грн/рік, а "безоплатна" медицина в середньому – 5,7 тис. грн/рік, видатки на правоохоронні органи - 5,4 тис. грн.

Загалом цього року жителі Донеччини сплатять 61,4 млрд грн податків.

14 вересня Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради проєкт бюджету на 2021 рік. В ньому на Донецьку область вже передбачено 3,8 млрд грн освітньої субвенції та 1 млрд грн субвенції на будівництво, реконструкції, ремонт і утримання доріг.

Цікаво, що більшість жителів Донеччини не знають, звідки беруться ці гроші у бюджеті. Соціологічне дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології у 2020 році, показує, що у Східному регіоні, до якого входить Донеччина, тільки 29% мешканців знають, що державний бюджет формується передусім з податків громадян; 20% вважають, що більшу частину бюджету становлять податки з приватних і державних підприємств, а 13,5% думають, що це міжнародні позики і фінансові операції НБУ. При цьому 32 % відкрито визнають, що не знають відповіді на це питання.

Інші статті на цю тему

dolina-bednyh-kramatorsk

На данный момент для них действует нулевая ставка. Для предприятий и учреждений тоже планируют повысить налог

gotel-gostinica

Надходження від туристичного збору ростуть третій рік поспіль, але вони все одно "не роблять погоди" у бюджеті міста

aleya-platykiv-podatkiv-kramatorsk (1)

І скільки коштувало встановлення флагштоків на алеї

коментарі