
Подорожчання проїзду, дитяча захворюваність на ковід та русифікація в УРСР: про що говорять у соцмережах Краматорська
На цьому тижні краматорці почали обговорювати можливе подорожчання проїзду при сплаті готівкою.

У Краматорську пропонують збільшити вартість проїзду в автобусі для тих, хто платить готівкою
На сайті міськради вже з'явився проєкт рішення
І… понеслося.
Новину про підняття вартості проїзду більш болюче у порівнянні з містянами сприйняли жителі приміських селищ.
Так, у групі селища Дмитрівка жваве обговорення викликав пост з посиланям на відповідний проєкт рішення міськради. В ньому йдеться про вартість проїду у 20 грн при безготівковій оплаті та 22 грн при оплаті готівкою.
Мешканці селища дуже незадоволені.
До обговорення долучилася влада. У коментарях з боку мешканців села з’явилися дорікання в бік міської адміністрації через невиправдані сподіваннями щодо однакової вартості проїзду у місті та в селищі.
Люди скаржаться, адже, за їх підрахунками, щоб з Дмитрівки дістатися до роботі у соцмісті та повернутися, це буде коштувати 60 грн/день.
Наприкінці дискусії автор посту та представники влади, здається, все ж збавили обороти та домовилися про «конструктив».
Але про «конструктив» - це не точно;)
***
У «Мамочках Краматорска» минулими вихідними у багатьох учасниць і учасників групи відгукнувся пост про зростання захворюваності на коронавірус. Нагадаємо, діти у Краматорську почали масово хворіти на коронавірусну хворобу. А з минулого тижня учні 5-11 класів у всіх школах перейшли на дистанційне навчання. Станом на 1 лютого у Краматорську три дитячі садочки закриті на карантин і 11 шкіл повністю перейшли на дистанційне навчання.
Не обійшлося в коментарях і без протилежної думки.
***
Тема шкільного харчування, вірогідно, ще довго буде невичерпною. Черговим приводом для обговорення став пост про «цікавий експеримент» у школі №25, де дітям дали можливість вибору страв. В такий спосіб намагалися з’ясувати, що дітям найбільш приходиться до смаку.
Обговорення в коментарях повернуло в дещо інший бік. Обговорювали не сам експеримент, а вибір «зразкової» шкільної їдальні для проведення експерименту та якість харчування за оновленим меню у різних школах.
Деякі учасники групи висловили думку, що страви, запропоновані в експерименті, насправді, не завжди мають такий привабливий вигляд. І не в усіх школах.
Доєдналися і співробітники навчального закладу. Їм все одно не повірили.
***
Досить активне обговорення викликав цікавий пост зі старими фотографіями краматорського ЦУМу.
У коментарях почали згадувати ті часи, коли в УРСР почалася повальна русифікація.