Важливо :: Життя громади :: 23 грудня 2019 13:57 , Олексій Ладика
sasko-obrii

Поет Сашко Обрій презентував у Краматорську свою третю збірку "БУСОЛ"

До книги увійшли 150 віршів громадянської лірики

Поет Сашко Кучеренко, який виступає під псевдо Сашко Обрій, презентував у Краматорську свою третю збірку "БУСОЛ". Презентація відбулася 22 грудня у креативному просторі "Free UA".

Як пояснив сав автор, "БУСОЛ" – це абревіатура, що означає "бережу український світ од лиха". Окрім того, це це синонім лелеки.

До "БУСОЛа" увійшли близько 150 віршів. Основу збірки склала громадянська лірика – поезії, присвячені збереженню, віднайденню, закріпленню, відтворенню української ідентичності, культури, мови в часи, коли відбувається агресія Росії проти України.

"Як кажуть, поет пише те, що йому найбільше болить, що йому пече. Я переїхав у 17-му році в місто Київ, до цього я жив у місті Южноукраїнськ на півдні України, і я відчув цей дух і що в Україні є певні проблеми. Ти знаходишся у центрі подій, це велике місто, це столиця, це серце, і ти відчуваєш, чим хворе це серце, і починаєш ретранслювати у вірші", – розповів Сашко Обрій.

Збірку "БУСОЛ" надрукували у Слов'янську на кошти меценатів накладом 500 примірників. 

Сашко Обрій до цього випустив вже дві поетичні збірки. За першу – "Абетка юності" – йому дали всеукраїнську премію імені Василя Симоненка та включили до Спілки письменників України. Другу збірку "І.ДЕ.Я" Сашко Обрій презентував у понад десяти містах України, у тому числі у Краматорську. Кучеренко тоді працював на атомній електростанції і його називали поетом-атомником, зараз же він є співробітником київського Музею книги та друкарства.

Послухайте "Колесо" – один з головних віршів у збірці "БУСОЛ".

Інші статті на цю тему

Foto miting saglawnoe

Біля пам'ятника Шевченку відбулися два урочистих заходи

zbirka-rozkvitla-vilha (1)

Краматорські митці та мисткині презентували спільну поетичну збірку

obshhee-foto-uchastnikov

Красивое и уютное мероприятие посетили более сотни краматорчан и гостей города

коментарі