Важливо :: 18 березня 2020 12:17 , Дмитро Лук'яненко
policiya

Поліція попереджає: шахраї почали торгувати "вакцинами від COVID-19 "

Поліцейські попереджають про шахрайські схеми з продажу неіснуючих вакцин від COVID-19 та фейкові повідомлення

Останнім часом фіксується збільшення розповсюдження фейків у зв’язку із введенням у державі режиму карантину для боротьби з коронавірусною інфекцією. Крім того з'явилися аферисти, які розміщують в інтернеті оголошення про продаж неіснуючих вакцин від COVID-19, повідомляє прес-служба поліції.

Співробітники Краматорського відділу поліції закликають громадян бути обачними. В інтернет-мережі періодично з'являються оголошення про продаж неіснуючих вакцин від коронавіруса COVID-19, а також масок, які нібито можуть захистити від небезпечного віруса. Ціна таких виробів складає від 15 до 400 гривень.За інформацією МОЗ України на даний час ліків від коронавірусу ще не існує. Хоча робота з розробки вакцини дійсно ведеться в декількох країнах.

Крім того інформаційно-аналітичні підрозділи департаменту Кіберполіції фіксують різке збільшення випадків розповсюдження різноманітних  чуток та неправдивої інформації у зв’язку із введенням у державі режиму карантину для боротьби з особливо небезпечною коронавірусною інфекцією.

Фейки, чутки та відверта неправда має різноманітний характер: починаючи від фейку про розпилення вночі дезінфікуючих засобів із гелікоптерів над містами і завершуючи забороною прогулянок із дітьми на вулиці під загрозою адміністративної та кримінальної відповідальності.

Поліція наголошує, що розповсюджувачі фейків в таких умовах, мають на меті поширення паніки та дестабілізацію ситуації.

Шановні громадяни! Просимо вас критично ставитися до таких чуток та повідомляти Департамент кіберполіції про їх поширення за електронною адресою:

callcenter@cyberpolice.gov.ua та телефоном - 0442900110

для встановлення джерел їх поширення та притягнення до відповідальності осіб, котрі поширюють завідомо неправдиву інформацію.

З питань, що стосуються порядку організації карантинних заходів та відповідальності за їх порушення, офіційна  інформація буде розповсюджуватися виключно офіційними каналами через Інтернет-портали Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ.

Інші статті на цю тему

sportklub-antey-kramatorsk

У членов "территориальной громады" больше нет к нему доступа

pistolet-grabezh-kramatorsk

Нападники пограбували потерпілого на 50 тис. грн

stanislav-zgurskiy

Василь Поштак поїхав працювати до Волновахи

коментарі