Корисно :: Пояснюємо :: 06 грудня 2021 10:56 , Краматорск Пост
karantin

Посилилися карантинні обмеження для невакцинованих: що змінилося

Лише "зелений" ковід-сертифікат звільняє від усіх обмежень

З 6 грудня в Україні посилилися карантинні обмеження для невакцинованих від коронавірусу - набули чинності зміни до урядової постанови №1236.

У першу чергу зміни стосуються жовтого рівня епіднебезпеки і роботи та відвідування громадських закладів, театрів, кіно, кафе, ресторанів, спортзалів, готелів тощо. Донеччина і Краматорськ наразі перебувають у "червоній" зоні, але раніше повідомлялося, що до Нового року регіон може перейти до "жовтого" рівня.

Карантинні обмеження на "жовтому" рівні

У "жовтій" зоні працювати можуть лише ті громадські заклади, де всі співробітники мають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 або чинний негативний тест чи сертифікат про одужання, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України

Відвідувати такі заклади дозволяється лише людям, які також отримали принаймні одну дозу вакцини. Окрім документа про вакцинацію, для відвідування закладу підійде і чинний негативний тест або сертифікат про одужання. 

Раніше заклади мали можливість обирати формат роботи: не перевіряти COVID-документи, але дотримуватись обмежень жовтого рівня або перевіряти документи, але працювати без дотримання відповідних норм. 

З 6 грудня всі заклади мають перевіряти наявність COVID-документів як у співробітників, так і у відвідувачів. 

Чим відрізняються умови роботи та відвідування громадських закладів на "жовтому" та "червоному" рівнях

Основна відмінність полягає у використанні документів про отримання щеплення. Якщо на "жовтому" рівні епіднебезпеки можна використовувати документ про отримання однієї дози вакцини (жовтий COVID-сертифікат чи довідку 063-О), на "червоному" – лише документ про отримання повного курсу вакцинації (зелений COVID-сертифікат, міжнародне свідоцтво про вакцинацію). 

Негативний тест чи сертифікат про одужання дозволяється використовувати на обох рівнях епіднебезпеки. 

"Жовтий" сертифікат діє менше

З 6 грудня термін дії жовтого COVID-сертифіката буде зменшений до 30 днів. Раніше він становив 120 днів. Це означає, що на 31-й день сертифікат про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 не буде дійсним.

test

test

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

bolezn-koronavirus

З початку року у місті жодна людина не померла від коронавірусу

koronavirus

Місцеві медики наголошують на своєчасній вакцинації та ревакцинації

yakovenko1

Пік захворюваності очікується під Новий рік

коментарі