Важливо :: Життя громади :: 05 квітня 2023 21:52 , Краматорск Пост
damba-kramatorsk (9)

Потоп у Краматорську: комунальники продовжують ремонтувати дамбу, постраждалим виплатять компенсації

Мешканців підтоплених будинків просять не пити воду і продезінфікувати приміщення і колодязі

У Краматорську продовжують боротися з наслідками паводку, який стався 4 квітня після руйнування водоскидного шлюзу на водосховищі у Городещиному. 

Зараз відбувається ремонт дамби, комунальники прокладають дорогу до місця аварії, щоб туди могла під'їхати спецтехніка. 

Ось, в якому стані перебуває водоскидний шлюз: 

testtesttesttesttesttest

test Водоскидний шлюз на водосховищі зруйнований. Фото - Ілля Андреєв/Kramatorsk Post

За словами очільника Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка, комунальники укріпили берегову лінію та продовжують підготовчі роботи зі створення загородження у водоскидному шлюзі для мінімізації наслідків розливу води в річці Бичок. Для забезпечення скидання води провели низку технологічних заходів на суміжних греблях.

Він зазначив, що напір води у водоскидному шлюзі водосховища зменшився, річка Бичок повернулася у своє русло.

Продовжується обстеження затоплених ділянок, відкачка води з підвалів підтоплених будинків, фіксуються та документуються руйнування. Рятувальники повідомили, що станом на сьогоднішній вечір відкачали 1870 куб. м води за 20 адресами, роботи тривають.

Вчора після підтоплення в Іванівці, Мар'ївці, Прокатнику та Жовтневому зникла електроенергія. До обіду "Краматорські РЕМ" подали напругу скрізь, крім 16 вулиць в Іванівці та Прокатнику. 

Селище Іванівка також частково залишилося без водопостачання - тримають ремонтні роботи по вулиці Оборонна, 2, пов'язані з паводком. 

Постраждалим дадуть компенсацію: як отримати

Всім постраждалим від повені дадуть компенсацію з місцевого бюджету та допомогу у відновленні пошкодженого житла - вже є домовленість обласної адміністрації з міжнародними організаціями щодо надання необхідних будівельних матеріалів, повідомив Павло Кириленко.

Міська адміністрація повідомила, що у Краматорську працюють над механізмом, за яким мешканці пошкодженого повінню житла зможуть отримати фінансову компенсацію для проведення ремонтно-відновлювальних робіт.

За цим посиланням - форма, якщо ваше житло опинилося у зоні стихійного лиха через повінь, яка виникла 4 квітня у Краматорській громаді, і у вас пошкоджене чи постраждало майно. В адміністрації просять подавати лише одну заявку від помешкання.

Воду пити не можна, приміщення потрібно продезінфікувати

"Краматорський водоканал" порадив мешканцям постраждалих селищ не пити воду з водопровідної мережі. Через вищезгаданий ремонт по вулиці Оборонна зараз не проводиться хлорування водопровідної мережі, тож воду підвозять спецтранспортом. Наразі працівники лабораторії водоканалу перевіряють якість води, про результати перевірки у компанії повідомлять додатково. 

У Краматорській філії Донецького обласного центру контролю та профілактики хвороб (ОЦКПХ - колишня санстанція) попереджають: якщо ваше житло, колодязь чи підвал перебували у зоні підтоплення, то після сходу води з ґрунту обов'язково потрібно продезінфікувати  приміщення та джерела водокористування.

Для цього в установі є засоби дезінфекції, які при необхідності можливо безкоштовно отримати разом з рекомендаціями щодо їх застосування. Звертатися за дезінфекторами можна з 6 квітня, 9.00 до 12.00, з понеділка по п'ятницю, в амбулаторію 7 по вул. Катерини Білокур, 1а (селище Іванівка) та у колишню санстанцію по вул. Аероклубна, 2.

При собі потрібно мати паспорт, препарати будуть видаватися під розпис разом із інструкцією щодо їх використання.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

damba-kramatorsk (7)

Розслідування проводиться за статею "Службова недбалість"

damba-kramatorsk (7)

Обстеженням займатиметься краматорське підприємство

watercover

А поки що їх треба визнати безхазяйними

коментарі