Важливо :: Життя громади :: 28 лютого 2020 15:03 , Ліля Папаїка
poligon-tbo

Поводження з відходами у Краматорську: багатомільйонний полігон та плани з його рекультивації

Департамент екології та природних ресурсів ДонОДА відзвітував щодо реалізації регіональної Програми поводження з відходами, згідно до якої збудовано Краматорський полігон ТПВ

У 2018 році згідно до «Програми поводження з відходами у Донецькій області на 2016-2020 роки» за рахунок коштів Фонду охорони навколишнього природного середовища було завершено будівництво 2-ї черги регіонального полігону захоронення твердих побутових відходів, які не підлягають вторинній обробці.

Вартість створення регіонального полігону склала 133 млн 877 тис. грн, хоча на початку будівництва воно оцінювалось у 94 млн гривень.

Даний полігон забезпечує захоронення ТПВ не тільки Краматорська, а й Дружківки, Слов’янська та Слов’янського району.

У рамках реалізації Програми за 5 млн 682 тис. грн. придбано та встановлено на полігоні ТПВ Краматорська установку для перероблення та знешкодження відходів, котрі містять ртуть.

Наразі також триває процедура отримання КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» ліцензії на впровадження системи поводження з медичними відходами, яка дозволить безпечно перероблювати такі відходи з території всієї області.

На 2020 рік заплановано розробити проєкт рекультивації полігону ТПВ Краматорська. Відходи там не захоронюють ще з травня 2019 року.

Інші статті на цю тему

коментарі