Важливо :: Життя громади :: 17 листопада 2022 11:13 , Олексій Ладика
prezident-volodimir-zelenskij

Президент відповів на петицію НКМЗ про скасування "закону Єфімова"

Він звернувся до прем'єра, щоб той врахував всі ризики

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо скасування закону 7605, який дозволяє державі примусово вилучати обладнання у підприємств оборонного значення під час воєнного стану. За певних умов під дію цього закону підпадає Новокраматорський машинобудівний завод (НКМЗ).

"Прошу накласти вето, у разі прийняття, на законопроєкт №7605 через те, що вилучення майна призведе до знищення промислових підприємств та залишить людей, які там працюють, без робочих місць", - писав ініціатор петиції Сергій Удоденко, помічник генерального директора НКМЗ з будівництва.

Наприкінці жовтня петиція набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Зеленський у своїй відповіді зазначив, що закон №7605, ініціатором якого був народний депутат Максим Єфімов, набрав чинності 29 вересня. Президент підписав його не одразу: спочатку він повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями, а коли депутати їх врахували, то тільки тоді підписав документ.

"У петиції порушено питання щодо можливих негативних наслідків для промисловості та зайнятості населення у зв’язку з прийняттям та реалізацією норм Закону [...] Я звернувся до прем’єр-міністра України Д. Шмигаля з пропозицією забезпечити опрацювання наведених в електронній петиції ризиків, вжити заходів реагування, зокрема з метою захисту трудових і соціальних прав працівників", - повідомив президент.

Що це за закон 7605 і до чого тут НКМЗ

Цим законом депутати дозволили державі примусово вилучати обладнання приватних заводів, якщо це обладнання може використовуватись для виготовлення озброєння та амуніції для української армії і якщо існує ризик знищення або захоплення його російськими окупантами. 

Підприємство, чиє майно можуть націоналізувати, мають знаходитися на відстані до 30 км від району ведення бойових дій або тимчасово окупованої території.

На момент ухвалення закону Краматорськ розташовувався у 20 км від лінії фронту, тому у керівництва НКМЗ було побоювання, що завод потрапить під дію "закону Єфімова" (після звільнення Лиманщини українськими військами лінія фронту тепер розташовується приблизно в 45 км від Краматорська - найближчі бойові дії йдуть в районі Бахмута).

Наприкінці липня власник НКМЗ Георгій Скудар та керівництво заводу написали відкритого листа президенту України, в якому заявили, що у разі відчуження обладнання завод втратить безперервний цикл виробництва і без роботи залишаться тисячі людей.

На підприємстві заявили, що готові створити промислову філію НКМЗ зі застосуванням заводського обладнання за участю висококваліфікованих робітників, інженерів та управлінців, які мають досвід у виготовленні військової техніки.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

andriy pavelko

До чого тут Краматорськ і народний депутат Максим Єфімов

roman-chajka

Це управління цього року освоїть 10% бюджету міста

donbasenergo

Кілька днів тому акціонери мали прийняти рішення про ліквідацію товариства

коментарі