Важливо :: Гроші :: 24 липня 2023 18:21 , Олексій Ладика
image (8)

Президент Зеленський закликав місцеву владу не витрачати гроші на "бруківку і фонтани". Що каже очільник Краматорська

Олександр Гончаренко вважає, що міська влада у Краматорську витрачає гроші дуже скромно

Президент України Володимир Зеленський закликав місцеву владу витрачати бюджетні гроші "справедливо і правильно". 

"Я хочу звернутися до всіх представників місцевої влади в нашій країні: люди мають відчувати, що ресурси бюджетів використовуються справедливо та правильно. Кожен розуміє, про що йдеться. Бруківка, прикрашання міст, фонтани почекають – спочатку перемога", - сказав глава держави в одному з відеозвернень минулого тижня.

Судячи з усього, так президент відреагував на численні публікації у пресі про тендери в різних українських містах, де місцева влада витрачає мільйони або навіть десятки мільйонів гривень на реконструкцію стадіонів, закупівлю барабанів в укриття, посадку квітів і дерев тощо, а в той же час волонтери збирають гроші на військові потреби в часи повномасштабного російського вторгнення, яке досі триває. Це обговорюють люди у коментарях у соцмережах, на ринках і на кухнях - це те, що дійсно турбує українців.

Тож Kramatorsk Post вирішив поцікавитись у начальника Краматорської міської військової адміністрації Олександра Гончаренка - що він думає про заклик Зеленського.

"Я повністю згоден з нашим президентом. Місто без зовнішнього освітлення з 25.02.22. А як у інших областях? Бруківка була востаннє у 2020 році - під вибори попередники поклали біля фонтану. Фонтани востаннє включали у 2021 році. Ми просто намагаємось хоч якось утримувати місто, щоб не втратити те, що було зроблено за період 2014-2022. Ось і все", - відповів очільник міста.

Ми нагадали пану Гончаренку, що місцеве комунальне підприємство у Краматорську купило квітів на майже пів мільйона гривень.

"Це копійки і мінімальне підтримання наших клумб, повірте мені. За асфальт взагалі мовчу. У 2020 місто витратило на всі види асфальтування та утримання доріг 129 млн грн, у 2021-му - 59 млн грн, у 2022-му - 9 млн грн, у 2023-му - 65 млн грн. За 2021-2023 моєї каденції стільки, скільки за один 2020-й до мене", - сказав Олександр Гончаренко.

"Знаєте, скільки ми надали субвенцій ЗСУ та правоохоронним органам з ДСНС з 24 лютого 2022 по сьогодні? 80 млн грн! Це майже 6,5% [теперішнього] річного бюджету міста, який складає 50% від бюджету, наприклад, 2021-го. року. Що тоді означають квіти та дерева на 1,5-2 млн за 2022-2023 роках? Нічого", - додав очільник Краматорська.

Він зазначив, що на зовнішнє освітлення після повномасштабного вторгнення було витрачено нуль гривень, у 2022 році не фінансувалася розмітка доріг. 

"Укриття будуть коштувати 95 млн грн, враховуючи підвали, школи, садочки, мобільні. 1,5-2 мільйони на озеленення і 95 мільйонів на укриття - гарне порівняння? На ЗСУ і силовий блок - 80 млн грн! Коли таке було? Хто ще витратив 6,5-7% від бюджету міста на ЗСУ та силовиків? Я таких не знаю", - сказав Гончаренко.

"Думаю, що всі бачать, що ми точно дуже скромно витрачаємо гроші", - підсумував керівник міської адміністрації.

Інші статті на цю тему

domashne-nasilstvo

Гроші на це візьмуть з держбюджету за умови співфінансування з місцевого

Budgetcover

Олександр Гончаренко розповів, як брак коштів може вплинути на життя міста, а також про те, що вихід уже шукають

Kramatorskbudgetcover

Краматорську та іншим громадам доведеться повертати частину вже використаних коштів

коментарі