Важливо :: Життя громади :: 30 листопада 2023 12:55 , Краматорск Пост
Poplavskiycover

Прищеплював "вдячність та любов до росії" під дулом автомата

Російський генерал родом з Донецька змушував жителя Краматорського району зніматися у пропагандистському відео

Заступника командувача військами Центрального військового округу ЗС РФ, генерал-лейтенант Євгенія Поплавського з позивним «Піфагор» підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни – жорстокому поводженні з цивільним населенням. Про це повідомляє сайт Судовий репортер з посиланням на Офіс Генерального прокурора України.

Під дулом автомата та загрозами для рідних - як діють окупанти 

З початку березня до 30 вересня 2022 року він перебував у селі Терни Лиманської громади Краматорського району.

20 квітня Поплавський з ще чотирма невстановленими військовими РФ ввірвалися у приватне домогосподарство, де проживало подружжя цивільних. Росіянин вимагав у господаря надати приміщення для роздачі жителям села гуманітарної допомоги. Господар відмовився, а його дружина вступила в розмову, кажучи, що росіяни під час боїв уже заподіяли стільки шкоди, що їхня гуманітарка нічим не допоможе.

Поплавський помістив жінку до підвалу, де вона перебувала близько години, а під дверима чергував російський солдат.

Далі Поплавський змусив господаря оселі сісти на бронемашину «Тигр» і їхати на ПрАТ «Тернівське» для організації роздачі гуманітарної допомоги. При цьому Поплавський наказав, що чоловік має повернутися через годину після роздачі гуманітарки, інакше солдат кине гранату в підвал, де утримується його дружина.

Дорогою на склади росіяни їхали попри будинок батька цього чоловіка і пригрозили розправитися також із ним, якщо син не слухатиметься.

Окупанти хотіли, щоб чоловік під відеозапис озвучив пропагандистські тези про те, що Україна перетворюється на нацистську державу, її президент повністю підконтрольний США і село Терни обстрілюється ЗСУ. Чоловік відмовився і тоді Поплавський наказав двом своїм підлеглим застосувати зброю. Солдати приставили дула потерпілому до голови, а Поплавський при цьому додав, що селяни не отримають гуманітарку поки він не подякує Росії. Проти волі та під страхом за своє життя чоловік подякував РФ за продукти харчування.

Після зйомки відеоролика Поплавський не заперечував, щоб потерпілий покинув приміщення підприємства. Повернувшись додому, чоловік знайшов свою дружину в підвалі, а солдата, який чергував під дверима вже не було.

Хто такий Євгеній Поплавський

Євгеній Поплавський народився у 1962 році в українському місті Донецьк, має російське громадянство.

На військовій службі він із 1981 року. У 1985 році закінчив із відзнакою та золотою медаллю закінчив Хмельницьке вище артилерійське командне училище імені маршала артилерії Н. Д. Яковлєва. У 1994 році закінчив Військову артилерійську академію в Санкт-Петербурзі, у 2006 році — Військову академію Генштабу Збройних сил РФ.

У листопаді 2018-го президент РФ призначив Поплавського командувачем об’єднання Східного військового округу.

Цікаво, що на сторінці Євгенія Поплавського у Вікіпедії серед війн, у яких він брав участь, нинішня російсько-українська війна ніяк не згадується, навіть як СВО.

Інші статті на цю тему

Lymanforestscover

Улюблені ліси жителів Краматорська потерпають з різних причин

Forestsowing

Лісовики розповіли, що вдалося зробити за рік після звільнення

369

Окрім того, він допоміг російським окупантам безперешкодно втекти