
Присутній, але не голосує: як Максим Єфімов працював у Верховній Раді у 2021 році
Народний депутат Максим Єфімов, обраний за виборчим округом з центром у Краматорську, не брав участі у 75% голосувань у Верховній Раді у 2021 році, хоча був присутній у залі засідань. За цим показником він є лідером серед депутатів-мажоритарників з Донецької області.
Такі дані наводить громадянська мережа "Опора", яка проаналізувала діяльність нардепів з Донеччини за минулий рік.
Втім, Єфімов не сильно вибивається від своїх земляків у парламенті. Майже такі самі показники у Федора Христенка з Бахмута (71%). Загалом представники Донеччини частіше за всіх у Верховній Раді не голосують, навіть коли присутні на засіданнях, — у 21,1% від загальної кількості голосувань.
Для порівняння: мажоритарники з Кіровоградської області не голосували у 3,1% випадків, а нардепи з Чернівецької, Житомирської, Харківської, Миколаївської, Івано-Франківської, Херсонської, Чернігівської областей допускали собі не голосувати тільки до 5% випадків.
За кількістю прогулів нардепи з Донеччини також у лідерах - за цим показником їх обігнали тільки колеги з Волинської області (34,4% проти 31,3%).
Що стосується Максима Єфімова, то він був відсутній на 12,1% засідань.
Нардеп з Краматорська, який входить до фракції "Довіра", найчастіше за інших представників Донеччини голосує проти лінії своєї фракції - 66% випадків.
Також цю практику використовують Юрій Солод (57,1%), Федір Христенко (57%), Андрій Аксьонов (45,4%), Вадим Новинський (41,5%), Сергій Магера (40,3%), Муса Магомедов (37,2%), Євген Яковенко (32,8%), Дмитро Лубінець (30,8%), Олександр Ковальов (28,3%), Валерій Гнатенко (25,6%) та Володимир Мороз (24,4%).
Законодавча робота
За даними "Опори", у 2021 році Максим Єфімов ініціював 14 законопроєктів. Сім з ним стосувалися галузевого розвитку, п'ять - економічної політики, два - гуманітарної політики.
Кількість поданих на розгляд законодавчих ініціатив не означає, що всі вони будуть опрацьовані в комітетах і стануть затвердженими законами. Для порівняння: в 2021 році було подано 364 проєкти, а всі стадії, включно з підписанням, пройшли тільки 11 законодавчих ініціатив. Чотири підписані закони "на рахунку" у Максима Єфімова.
Слід зазначити, що законопроєкт може проходити всі стадії розгляду та опрацювання більше року. Тож коректніше говорити про результативність нардепів за весь час роботи скликання. Із серпня 2019 року мажоритарники з Донецької області ініціювали 908 законодавчих ініціатив, але тільки 28 із них стали законами.
6 із них - на рахунку Єфімова. Це наступні закони:
- Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)
- Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях
- Закон про внесення змін до додатка № 3 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію
- Закон про внесення змін до розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку"
- Закон про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг
- Закон внесення змін до статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності державних вугледобувних підприємств" щодо продовження терміну дії мораторію на виконавчі провадження, заходи примусового виконання рішень та порушення справ про банкрутство державних вугледобувних підприємств
Усі ці закони Максим Єфімов подавав у співавторстві з іншими депутатами.
***
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.
Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.