
Про кольори ковід-сертифікатів, роботу навчальних закладів та перетин кордону: уряд "оновив" карантинні норми
Кабінет міністрів ухвалив зміни щодо карантинних обмежень, що впроваджені в Україні для запобігання поширенню коронавірусної інфекції, повідомив пресцентр Міністерства охорони здоров'я.
Ці зміни мають на меті стримати зростання рівню епідемічної небезпеки та зберегти стабільну економічну ситуацію. Вони наберуть чинності через 7 днів з моменту публікації відповідної постанови.
Нові норми передбачають, що ковід-сертифікат матиме два маркери - так звані “жовтий” або “зелений” - та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. “Жовтий” сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” - про повний курс вакцинації будь-якою визнаною ВООЗ вакциною.
У повідомленні зазначається, що ковід-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.
Також новими карантинними нормами спрощуються вимоги до роботи навчальних закладів.
Так, у разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки навчальні заклади працюватимуть за умови наявності 80% працівників з “жовтими” чи “зеленими” ковід-сертифікатами. У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть, якщо 100% працівників матимуть “зелений” ковід-сертифікат.
Щодо роботи інших громадських закладів та організацій, обмеження жовтої зони не будуть застосовуватися, якщо всі відвідувачі та 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтий” чи “зелений” ковід-сертифікат.
До того ж власник закладу сам вирішує, чи надавати послуги тільки вакцинованим відвідувачам, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень.
У червоній зоні обмеження не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх відвідувачів, працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів “зеленого” ковід-сертифікату.
Крім того, уряд дозволив не проходити самоізоляцію при перетині кордону України всім, хто має “жовтий” чи “зелений” сертифікат про вакцинацію або одужання від коронавірусу. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.
У матеріалі використовується ілюстрація Depositphotos.