Цікаво :: Review :: 30 січня 2022 18:13 , Микола Жалнін
veteranskiy-stendap-poruch

Про що жартують ветерани: у Краматорську відбувся вечір військового стендапу

Подібний захід в Україні проводився вперше

В суботу, 29 січня, у кав'ярні "Поруч" пройшов перший в Україні вечір ветеранського (військового) стендапу. У ньому брали участь три ветерани сучасної російсько-української війни. Це засновник центру "Поруч" Роман Балабойко (він же був і ведучим цього заходу), Микита Гончаров та Микола "Трудовік" Міхеєв.

Перший розповідав стендап, який складався із кумедних випадків з його біографії. Другий розповідав про дива та забобони в його житті, а третій - про таке явище в українській армії як "аватари" (військові, які полюбляють на фронті підвипити).

Після заходу ми взяли у засновника центру "Поруч" Романа Балабойка невелике інтерв'ю, де він відповів на кілька питань щодо ветеранського стендапу.

  • Звідки прийшла ідея проведення ветеранського стендапу?
  • У ветеранів повно історій: цікавих, веселих. І я так собі подумав, що це має бути цікаво відвідувачам і людям пересічним, які навіть не мають прямого відношення до військової служби чи Збройних Сил.
  • В трендах YouTube зараз популярний, в основному, російський стендап. Чому він на території України більш популярний, ніж український?
  • Тому що у нас немає якісного українського стендапу. Так само і з музикою. Поки не з'явилася якісна українська музика, у нас превалювала російська попса. Як тільки у нас з'явилася українська музика, то люди почали слухати українське. Тут так само, я думаю.
  •  Ну, українські стендапери поки що повністю косплеять російських. 
  • Ну, а ми в свою чергу зробили по-іншому. Ми зробили це по-своєму, своєрідно. І я гадаю, це непогано і, може, воно піде далі, і в інших містах нашої країни хлопці і ветерани так само почнуть штуки робити такі.
  • У Краматорську і в інших населених пунктах Донеччини планується ще робити такі заходи?
  • Ну, ми сьогодні зробили от перший раз. Чесно, ми планували один раз у місяць. Один раз перенесли і зробили перший раз просто подивитись, чи цікаво буде людям. Зараз побачили, що зібралось немало, достатня кількість людей, і побачили, що людям цікаво. Я гадаю, що декілька разів зробимо в Краматорську, а потім і в Покровську (в Покровську є теж центр "Поруч").
  • Чи можливе проведення подібних заходів в інших місцях (наприклад, у "Вільній хаті", в барі "Алхімік" та ресторані "SoVa")?
  • Я гадаю, якщо запит буде, ми зробимо.

Довідка Kramatorsk Post:

Формат ветеранського стендапу прийшов в Україну із США, де він є доволі популярним. Він виник і ставав популярним протягом 1950-х-1960-х років. В основному, більшість жартів були про життя, про службу в армії, про філософію, про любов тощо. 

Першопроходцем даного виду стендапу став Дон Ріклс. Він був зарахований на службу у Військо-морський флот США під час Другої світової війни як моряк першого класу на моторному торпедному катері USS Cyrene у Тихому океані.  

Після звільнення з армії, Дон Ріклз намагався спочатку стати драматичним актором, але пізніше зайняв свою нішу, почавши знімати за грошову винагороду свої власні стендап-номери. 

Інші статті на цю тему

ato-oos

Кілька місяців ситуація навколо кордонів України напружена: Росія стягнула найбільшу з 2014 року кількість військ і озброєнь.

bomboshovisha-kramatorska

Доєднуйтесь та ділиться інформацією щодо сховищ і захисних споруд Краматорська

koncert-u-poruchi

Пісні під гітару та сопілку лунали різними мовами, навіть ельфійською!

коментарі