Важливо :: Гроші :: 01 березня 2023 19:07 , Олексій Ладика
grivni

Промисловість і бізнес у Краматорську не працюють через війну. Звідки місто буде брати гроші

Олександр Гончаренко називає бюджет 2023 року бюджетом виживання

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з військових та правоохоронців - основна стаття доходів бюджету Краматорська зараз.

Про це в інтерв'ю Kramatorsk Post розповів керівник Краматорської міської військової адміністрації Олександр Гончаренко.

"Здебільшого, я б сказав, сьогодні ми будемо отримувати ПДФО від наших військових частин, які мають відношення до зони бойових дій і які мають безпосереднє розташування навколо Краматорська та адресу прописки мають у Краматорську. То завдяки цим частинам та правоохоронним органам - треба також їх не забувати - ми отримуємо надходження в наш бюджет. Тобто, 60-65% надходжень - це правоохоронні органи, Збройні сили України, це обласні структурні підрозділи, це наша комунальна сфера, яка також сплачує ПДФО в місті", - сказав він. 

Після повномасштабного російського вторгнення промислові підприємства у Краматорську зупинилися - деякі у березні, деякі у квітні минулого року. Бізнес також не працює. 

"У нас працюють ті підприємства, які займаються торговельною діяльністю. Все. Іншого виробництва в нас на сьогодні немає, на жаль", - каже очільник міста.

Новокраматорський машинобудівний завод (НКМЗ) попри зупинку продовжував платити своїм працівникам дві третини від посадових окладів, тому минулого року міський бюджет отримав від підприємства 50–60 млн грн ПДФО - але це в п'ять разів менше, ніж у мирні часи, зазначив Гончаренко.

Нещодавно НКМЗ заявив, з 1 березня призупиняє дію трудових договорів з частиною працівників заводу, тож, вочевидь, надходжень до міського бюджету стане ще менше. 

На цей рік запланований бюджет склав 60% від бюджету минулого року і складатиме 759 млн грн. Якщо місту вдасться отримати заплановане, то вийде до кінця року прожити та утримувати інфраструктуру. 

"Це вже навіть не бюджет проїдання, це бюджет виживання. З цією кількістю людей, яка є в місті, з цією кількістю працівників", - сказав Гончаренко. 

Наразі у Краматорську проживає 40% населення від довеликовоєнного рівня, на комунальних підприємствах працює 60% працівників, у лікарнях місцевого підпорядкування працює 45-50% лікарів. 

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

Budgetcover

Олександр Гончаренко розповів, як брак коштів може вплинути на життя міста, а також про те, що вихід уже шукають

Kramatorskbudgetcover

Краматорську та іншим громадам доведеться повертати частину вже використаних коштів

hryvni

Доходів у Краматорської територіальної громади буде більше, ніж видатків, але є нюанс.

коментарі