Важливо :: Життя громади :: 29 серпня 2023 14:08 , Краматорск Пост
Stepanenkoreturncover

"Протези дуже нелегкі, ніби каміння до ніг прив'язали", - вони вчаться не лише ходити, але й усміхатися заново

Яна та Наталія Степаненко, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську, повернулися додому в Україну

Під час обстрілу залізничного вокзалу у Краматорську 8 квітня 2022 року серед тих, хто вижив, але отримав важкі травми, виявилися Яна Степаненко та її мати Наталія. Яна втратила обидві ноги, її мама - одну. На щастя, син Наталії - Ярослав - не постраждав.

Яна так розповідала українській службу Голосу Америки про ці події:

“Спочатку я взагалі не зрозуміла, що сталося, я просто лежала на вокзалі, підняла ноги, а їх не було. І все, в цей момент у мене шок, паніка, було важко усвідомити, що ти без ніг, і як далі жити”.

test Фото - Твоє місто

Заново ходити після втрати ніг мати та донька навчалися у Каліфорнії, а точніше - у місті Сан-Дієго, де вони отримали протези та проходили реабілітацію.

Яна пригадує найважче: “Пам'ятаю ці моменти, коли вперше стала на протези, це було важко, насправді самі протези, вони дуже нелегкі, вони важкі, найперші, вони дуже важкі, ніби каміння до ніг прив'язали. Незвично було, я хиталася спочатку, треба було вчитися тримати рівновагу, ну а потім розходилася, все добре”.

Переліт та перебування родини Степаненків у Каліфорнії, а також саме протезування стали можливимм за допомоги програми протезування та реабілітації постраждалих від війни українських дітей «Незламні», яка здійснюється Українським домом у Вашингтоні.

Одинадцятирічна Яна стала першою з чотирьох дітей, які таким чином потрапили на лікування в американські лікарні. Проект втілюється за підтримки першої леді України Олени Зеленської у партнерстві з Посольством України в США, МОЗ України та американськими медичними установами Shriners Children's і Peter Harsch Prosthetics.

А днями на сторінці Посольства України в США з'явилося повідомлення, що вже 12-річна Яна Степаненко повертається додому в Україну.

Міський голова Львова Андрій Садовий показав фото з родиною Степаненків після їхнього повернення.

testtest

Інші статті на цю тему

ria-research1
obstril5

Обстріл спричинив страшні руйнування в місті

obstril-20.018

Окупанти влучили у фільтрувальну станцію і поширили фейк про викид хлору