
Протягом 5 років на сімейну політику та запобігання домашньому насильству у Краматорську витратять 52 млн грн
Міська цільова соціальна Програма з реалізації сімейної, ґендерної політики, попередження домашнього насильства та протидії торгівлі людьми розрахована на 5 років (з 2021 по 2025).
Ініціатором та розробником програми стало управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради. Усього на виконання програми виділено 52 мільйони 778 тисяч гривень.
Сімейна політика
Найбільшу кількість грошей в програмі виділено на придбання квартир та машин багатодітним сім’ям - 11 656 200 та 5 869 700 гривень відповідно. Фінансують цей пункт програми управління з гуманітарних питань, управління житлово-комунального господарства та фінансове управління.
3 мільйони гривень управління з гуманітарних питань, освіти та відділ охорони здоров’я виділяють на придбання новорічних подарунків дітям до 14 років, батьки яких працюють в бюджетних установах, комунальних некомерційних підприємств міської ради, комунального підприємства «Об’єднання парків культури та відпочинку».
На видачу посвідчень батькам та дітям з багатодітних сімей виділено 334 тисячі гривень.
На проведення різноманітних заходів до Дня матері, Дня родини (та інших подібних свят) виділено 2 мільйони 262 тисячі гривень. Фінансують цей пункт програми управління з гуманітарних питань та громадські об’єднання.
Також гроші підуть на виготовлення та розміщення рекламної продукції, здійснення соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, реалізації деяких проєктів, пов’язаних з сім’єю, проведення лекцій та участь в конкурсах - загалом 17 мільйонів 780 тисяч.
Запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі
На підготовку фахівців з боротьби з домашнім насильством управління з гуманітарних питань, міський центр соціальних служб, служба у справах дітей, відділ охорони здоров’я, управління освіти, міський центр зайнятості виділяють 250 тисяч гривень.
Другим пунктом за кількістю фінансування стало створення та утримання кризової кімнати та денного центру, де зможуть перебувати постраждалі від домашнього насильства чи насильства за ознакою статті. На це управління з гуманітарних питань виділило 10 мільйонів 806 тисяч.
На інформаційні заходи та рекламні компанії щодо запобігання насильству в навчальних закладах, закладах охорони здоров’я, в громадському транспорті та інших громадських місцях виділено 61 тисячу гривень.
На моніторинг та розробку методичних матеріалів щодо проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» (та заходів присвячених цій акції) грошей не виділено.
Гендерна політика
50 тисяч гривень виділено управлінням з гуманітарних питань та управлінням освіти на інформаційні кампанії для населення щодо рівних прав та відповідальності у вихованні дітей, через проведення різноманітних заходів в рамках акції "Рівність. Справедливість. Мир."
Фінансування в 145 тисяч гривень виділять на проведення семінарів, які будуть розвивати лідерські якості жінок, розширяти їх участі у прийнятті рішень в усіх сферах життя суспільства, залучення до провадження підприємницької діяльності.
На реалізацію плану заходів з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», інформування громадськості, впровадження новітніх технологій, використання міжнародного досвіду, поширення успішних практик, участь в обговоренні проектів соціальних програм, аналіз міських програм щодо впровадження гендерного підходу, розробку та систематичне оновлення гендерного портрету на основі гендерної статистики із аналітичних центрів гроші не виділяються.
Протидія торгівлі людьми
150 тисяч гривень від управління з гуманітарних питань, Краматорського міського центру соціальних служб, відділу охорони здоров’я, служби у справах дітей, управління освіти, Краматорського ВП ГУ НП в Донецькій області та громадських об'єднань виділено на проведення семінарів для фахівців, які можуть стикатися з особами в групі ризику в межах виконання своїх професійних обов’язків та забезпечення поінформованості населення, щодо проявів, засобів та методів торгівлі людьми.
Ті ж самі служби виділили 50 тисяч гривень на виготовлення та розповсюдження інформаційної продукції, щодо ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми.
Ще 50 тисяч гривень виділяються на забезпечення систематичної участі фахівців (які надають соціальні послуги постраждалим дітям внаслідок торгівлі людьми) в різних навчальних процесах.
При цьому на проведення заходів щодо виявлення осіб, які постраждали, надання соціальних послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми та потребують термінової допомоги, проведення роз’яснювальної роботи з безробітними людьми, щодо проблеми торгівлі людьми та проведення роз’яснювальної роботи з особами групами ризику, дітьми або їх законними представниками гроші виділяти не планують.
Взяти участь в обговоренні програми можна на сайті до 19 лютого 2021 року.
Інші статті на цю тему

В кризовій кімнаті жінкам буде надаватися цілодобовий притулок і професійна психологічна та юридична допомога

І що буде з людиною, яка постраждала від насильства і яку тут же звинуватили, що "вона сама винна"