Важливо :: Життя громади :: 13 липня 2020 17:39 , Олексій Ладика
venera

Провели ніч на Крейдяних горах, дивилися на Венеру: незвичайне дозвілля у Краматорську

10 липня був пік яскравості планети

Цими вихідними всі спостерігали за кометою Neowise – астрономи називають її найяскравішою за останні сім років. Але цими ж днями на небі відбувалася ще одна визначна подія – пік яскравості планети Венера. Він припав на суботу, 10 липня.

Щоб подивитися на це астрономічне явище, краматорчанка Ольга з сім'єю та друзями відправилися на Крейдяні гори поблизу селищі Біленьке. Вони провели там цілу ніч, спілкуючись та споглядаючи на зорі. А о третій ранку побачили те, заради чого пожертвували сном.

На прохання Kramatorsk Post Ольга розповіла про таку незвичайну форму дозвілля:

"Це було спонтанне рішення.

Деякий час я спостерігаю за нічним небом, в моєму випадку – неозброєним оком. Серед нагальних видовищ наразі найяскравіший період Венери (максимальне освітлення було 10 липня). Отже, саме на вихідні. Власне, мені, щоб влітку піти погуляти краєвидами, окремого приводу не треба. А тут така нагода. Я з сім'єю збиралася та запросила приєднатися друзів, хто мав бажання, зокрема у Facebook оголосила, і ми домовилися. Врешті нас було четверо дорослих та одна дитина.

Обирали місце, щоб не їхати далеко та швидко дістатися, бо діти, при цьому нікому не заважати, доки чекаємо ранку, бо зараз Венера сходить близько третьої. Оптимальним рішенням виявилися крейдяні пагорби поблизу Біленького. Мальовниче приємне місце, недалеко йти, але достатня висота для огляду.

Фото Євгена Циганкова

Фото Євгена Циганкова

Фото Євгена Циганкова

Фото Muse Procrastination

Ми лишилися на одному з пагорбів з невеличкою лісосмугою, де добре відкривався східно-південний обрій, а от щоб роздивитися північ-захід, треба було обійти дерева. Власне, комета теж була в планах, але коли Венера зійшла, ми, хто встояв та не заснув (тобто троє), про все забули, а згадали про неї, коли було вже надто світло. Проте її ще має бути видно принаймні до 20-х чисел липня.

Фото Muse Procrastination

У нас був один бінокль, не дуже потужний. Те, що ми хотіли побачити, чудово видно і без оптики в будь-якому разі. А вночі, поки чекали на "ранкову зірку", ми просто спілкувалися, роздивлялися зорі, яких не видно з міста через засвітлення та забудови.

Фото Євгена Циганкова

Діставалися на таксі, але можна доїхати і на міському транспорті. Там 17-й та 11-й маршрути годяться. Далі – пішки. Пройшли Біленьке, за останнім будиночком повернули вгору і тоді дивилися, де зупинитись.

Ми не поспішали, дісталися до кінцевої локації хвилин за сорок-п'ятдесят. Це вельми зручний формат прогулянки, як на мене. Влітку, коли не передбачається дощу, можна навіть без наметів обійтися. Головне – брати достатньо питної води з собою.

Ми ще плануємо так гуляти, сподіваюся неодноразово".

коментарі