Корисно :: Пояснюємо :: 03 листопада 2023 15:25 , Олена Круглова
refuges

Рада з питань ВПО при Краматорській МВА: що це та для чого її утворюють

А також хто буде входити до її складу

У Краматорську почали створювати Раду з питань внутрішньо переміщених осіб (Рада з питань ВПО). Повідомлення про це було розміщене на сайті міськради.

У цьому матеріалі відповідаємо на кілька питань стосовно того, що таке Рада з питань ВПО, для чого її створюють та хто буде її членами.

Що таке Рада з питань ВПО та хто до неї буде входити?

Рада з питань ВПО - це консультативно-дорадчий орган, який почали створювати у Краматорську при місцевій військовій адміністрації (ВА/МВА).

В цілому, утворення такої ради при органах самоврядування має на меті об’єднання зусиль влади та людей, які вимушено переїхали у нове місце, задля дотримання інтересів останніх. Тобто для того, щоб переселенці могли повноцінно влитися у нову для них громаду, брати активну участь і впливати на її економічне та громадське життя.

Як зазначив начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов у коментарі Kramatorsk Post, Рада з питань ВПО має стати дієвим механізмом інтеграції та розв’язання проблем внутрішньо переміщених осіб.
Він також розповів, що Рада з питань ВПО буде складатися з 18 членів. Шістьма з них стануть представники міської ради, зокрема, співробітники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, служби у справах дітей, охорони здоров’я, освіти і науки, житлово-комунального господарства, економічного розвитку.

Ще дев'ять членів Ради мають скласти власне ВПО, яких міська рада планує набрати з числа охочих активних переселенців, які зареєстровані та проживають на території Краматорської ТГ, та представників переміщеного бізнесу.

І ще трьома членами Ради з питань ВПО мають стати представники місцевих, регіональних, національних чи міжнародних організацій, що реалізують проєкти у сфері захисту прав ВПО.

Свою діяльність в Раді з питань ВПО всі її члени здійснюватимуть на добровільних та волонтерських засадах.

Чим займатиметься Рада з питань ВПО?

“Наразі наявні питання у Краматорській громаді стосовно внутрішньо переміщених осіб вирішуються за допомогою Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, Пенсійного фонду Україні, Краматорського міського Центру зайнятості та інших органів Краматорської міської ради, громадських організацій тощо”, - пояснив Ігор Єськов.

Створення Ради з питань ВПО значно розширить спектр як самих питань, пов’язаних з адаптацією та залученням ВПО до життя громади, так і способів їх розв’язання. Згідно з типовим положенням Кабміну про Раду з питань ВПО, до завдань цього органу серед іншого має входити:

 • сприяння в реалізації та захисті прав ВПО;
 • сприяння у питаннях забезпечення житлом, роботою, різними видами допомоги для переселенців, у тому числі медичної та психологічної;
 • організаційна та консультативна підтримка релокованих до громади підприємств;
 • залучення ВПО до вирішення питань місцевого значення - участь у робочих групах, комісіях тощо.

Крім того, за словами Ігоря Єськова, члени ради будуть:

 • розробляти та пропонувати до розгляду програми підтримки бізнесу, який переїхав до Краматорської громади з інших регіонів;
 • проводити аналіз ефективності реалізації місцевої політики у сфері захисту прав та інтересів ВПО;
 • сприяти правовій поінформованості ВПО та проведенню інформаційних кампаній, спрямованих на роз’яснення ключових питань, пов’язаних з підтримкою ВПО з боку держави та ТГ;
 • підтримувати та організовувати заходи на кшталт семінарів, конференцій, засідань тощо.

Що треба для того, щоб стати членом Ради з питань ВПО?

В оголошенні про запрошення охочих громадян подати свою кандидатуру до складу Ради з питань ВПО йдеться, що відбір її членів здійснюватимуть на підставі наданих документів, а саме:

 • заяви (зразок тут);
 • копії документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
 • копії документа про освіту (за наявності);
 • копії довідки про взяття на облік як ВПО;
 • мотиваційного листа кандидата, в якому мають бути викладені обґрунтування для обрання його до складу Ради;
 • листа громадського об’єднання щодо включення до складу Ради представника громадського об’єднання.

Ці документи необхідно надіслати до 30 листопада 2023 на електронну пошту Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради utszn1426@krm.gov.ua із зазначенням у темі листа “Заява кандидата до складу Ради з питань ВПО”:

Також з  додатковими питаннями можна звернутися до уповноваженої особи з затвердження персонального складу Ради за телефоном: +38 066 541 42 32.

Інші статті на цю тему

yuliya-kozhemyakina (1)

Вона працює за спеціальністю, виховує дітей та поступово налагоджує своє життя у чужій країні. Але не має наміру залишатися там назавжди та вірить, що повернеться у Краматорськ

VPO

Минулого року держава виплатила ВПО 73 мільярди гривень та бажає зменшити цю суму

VPONovembercover

Вже за три дні отримувачів допомоги визначатимуть по-новому

коментарі