Цікаво :: Review :: 20 листопада 2021 13:14 , Микола Жалнін
vistavka-cilisnist

Рани війни: у Краматорську презентували фотопроєкт Зої Шу "Цілісність"

Краматорськ став другим містом після Маріуполя, де відбувається виставка

У п'ятницю, 19 листопада, у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація проєкту київської фотографки Зої Шу "Цілісність". За допомогою фотографій поранень військових він розповідає про країну, яка втратила тисячі людських життів і контроль над територіями, заліковує травми війни, що триває, та прагне до відновлення своєї цілісності. 

За зізнанням самої фотографки, цей проєкт розпочався із знайомства з військовослужбовцем у Чернігові (фото із ним, де у нього на лівій здоровій нозі зображений герб свого рідного міста, а права з протезом через поранення на війні, можна переглянути в Донецькому краєзнавчому музеї).  Його метою авторка визначила привернення уваги до фізичних, ментальних та душевних ран, розповіді про це і також про те, що є спільне для нас.

"Вся Україна вкрита ранами війни - фізичними, ментальними, душевними. Їх потрібно лікувати, і прагнення до цілісності та єднання навколо нашої спільної колективної травми може бути першим кроком на шляху до зцілення", - каже вона.

testtesttesttest

Героями проєкту "Цілісність", крім вищезгаданого хлопця з Чернігова, стали 8 військовослужбовців. Одним з таких є Василь Стуженко з Кривого Рогу, який вижив під час боїв у Іловайську. Але, попри це, втратив руку і ногу. Нині він є гравцем національної збірної України зі стрільби із луку на  міжнародних змаганнях "Invictus Games" ("Ігри нескорених"). До війни майбутній ветеран російсько-української війни працював продавцем рибного відділу у мережі супермаркетів "Ашан".

Його історію повністю можна переглянути у цьому відео:

Також у цьому проєкті є світлина пораненої на війні руки кримського татарина, який вимушено виїхав з окупованого Росією Криму 18 травня 2014 року. Він і досі бере участь у військових діях на Сході України, але, попри це, просить не називати його героєм через бажання повернутися на свою батьківщину.

Географія учасників експозиції охоплює також Тернопільщину, Вінничину тощо.

testtesttesttest

У планах Зої Шу продовжити роботу над цим фотопроєктом, в рамках якого нещодавно була зроблена ще одна світлина, та зробити про це книгу, формат якої буде алегоричним та з історіями.

Краматорськ став другим містом після Маріуполя, де  проєкт "Цілісність" було презентовано.

Виставка у Донецькому обласному краєзнавчому музеї триватиме з 19 листопада по 3 грудня 2021 року. Відвідати її можна безкоштовно, але за умови наявності зеленого COVID-сертифікату, негативного ПЛР-тесту не менше за 72 години до відвідування музею та довідки про перенесену хворобу на COVID.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

kramatorsk-2014-main

Краматорець поділився власними фото тих подій

2
balhovitin-fotoalbom (1)

Там буде 300 фотографій неймовірних донецьких краєвидів

коментарі