reklama-v-kramatorsk-post-top
Важливо :: Життя громади :: 05 червня 2020 11:00 , Дмитро Лук'яненко
dgma

Ректор ДДМА увійшов до освітньої ради при президенті України

На зустрічі з Президентом України створена Рада з питань розвитку вищої освіти

Президент Володимир Зеленський зустрівся 2 червня у Києві з керівниками провідних закладів вищої освіти України. У зустрічі також взяли участь заступник керівника Офісу Президента Юрій Костюк та голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Від Східного регіону у зустрічі брав участь голова ради ректорів ЗВО Донецької і Луганської областей, ректор ДДМА професор Віктор Ковальов, повідомляє Медіа група "Академія".

Учасники обговорили питання оптимізації закладів вищої освіти (ЗВО), розширення їхньої фінансової автономії, рівень зарплат викладачів та умови, у яких навчаються студенти.

На думку очільника держави в Україні існує кадровий голод, і цю проблему має вирішувати вища освіта.

«Якщо ми нічого не будемо вирішувати саме з вами, то кадровий голод у країні так і залишиться. Цю проблему держава має вирішувати спільно з вищою освітою», – заявив Президент.

Володимир Зеленський нагадав, що в Україні навчається понад мільйон студентів. Велика частина з них не хоче залишатися на батьківщині. А з тих, хто залишається, багато хто не працює за здобутою спеціальністю.

«Навіщо ви витрачали свій досвід, навіщо держава витрачала свої гроші, якщо ми потім не можемо залучити цих дійсно талановитих студентів?» – звернувся Президент до учасників зустрічі.

Зі свого боку Сергій Бабак заявив, що завдання Комітету з питань освіти, науки та інновацій і парламенту в цілому – створити законодавчі умови для розвитку системи вищої освіти та її подальшої еволюції. Наразі Верховна Рада вже зробила окремі кроки щодо змін у системі фінансування університетів, які стимулюватимуть покращення якості.

Тепер у контрактах з ректорами будуть з’являтися показники ефективності за певний час і механізми перевірки цих показників.

«Наші плани до кінця 20-го року діляться на дві частини: тактичні плани – це проведення вступної кампанії, і фінансова автономія. У нас є багато планів. Комітет завжди відкритий до співпраці», – зазначив Сергій Бабак.

Президент Володимир Зеленський утворив РАДУ З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ. До неї увійшли 19 ректорів ЗВО України. Від східного регіону в Раді буде працювати ректор ДДМА, професор Віктор Ковальов. Вона стане консультативно-дорадчим органом при главі держави. Її метою буде вдосконалення якості й змісту вищої освіти в Україні та підготовка конкурентоспроможних фахівців, вдосконалення якості та змісту вищої освіти в Україні.

Очільники ЗВО також акцентували увагу на важливості розбудови науково-дослідницької інфраструктури, залучення іноземних студентів, розбудови мережі гуртожитків.

На зустрічі були накреслені завдання Кабміну щодо розвитку вищої освіти. Зокрема:

  • до 1 листопада 2020 року розробити та затвердити стратегію розвитку вищої освіти в Україні на 2021–2031 роки. Основні цілі та пріоритети в ній мають бути визначені з урахуванням глобальних тенденцій світової економіки;
  • до 1 грудня 2020 року розробити дві програми: розвитку науково-дослідницької інфраструктури та відновлення і розбудови мережі гуртожитків для студентів ЗВО;
  • до 1 вересня 2020 розробити та затвердити план популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземців;
  • до 1 вересня 2020 року розробити план заходів щодо популяризації природничих наук та математики.

Інші статті на цю тему

osvitnya-reforma

Такого розподілу вимагає освітня реформа. Після завершення розподілу буде вирішуватися питання набору учнів на новий навчальний рік

karakulova-1

Екс-завідувачка міського Управління освіти успішно пройшла конкурс

vystavka-stem-proektov-kramatorsk (1)

У Краматорську відбулася виставка STEM-проєктів

коментарі