Важливо :: Життя громади :: 10 лютого 2022 11:00 , Олексій Ладика
obstrel-kramatorska

Репарації за підтримку тероризму: що Україна вимагає від Росії у Міжнародному суді ООН за обстріл Краматорська 10/02/15

Обстріл забрав життя 17 людей

10 лютого 2015 року Краматорськ зазнав ракетного обстрілу. Понад тридцять реактивних снарядів влучили у житлові квартали та аеродром, де на той момент розташовувався штаб АТО. 

Обстріл вівся із систем реактивного залпового вогню "Смерч". Снаряди були споряджені "касетними боєприпасами", застосування яких заборонено Конвенцією про касетні боєприпаси, ухваленою у 2008 році. Росія, один з найбільших виробників подібної зброї, відмовилася підписати документ.

Внаслідок обстрілу загинули 17 людей (як мирних жителів, так і військовослужбовців), 64 людини отримали поранення (у тому числі п'ятеро дітей), понад 40 будівель отримали пошкодження.

Обстріл Краматорська є частиною об'ємного позову України проти Російської Федерації у Міжнародному суді ООН, який налічує 800 томів матеріалів.

Цей позов Україна подала у 2017 році, наша країна вимагає притягнути Росію до відповідальності за акти тероризму та дискримінації протягом агресії щодо України. Зараз кожна зі сторін надає суду письмові пояснення - цей процес триватиме до кінця 2022 року. Після цього суд призначить дату усних слухань по суті справи та ухвалить остаточне рішення. 

Що у позові говориться про обстріл Краматорська

Російські проксі-сили (Russian proxies в оригіналі) здійснили серію нищівних ракетних обстрілів мирних жителів. Наприклад, вони випустили ракетний залп по цивільному транспорту на дорозі поблизу Волновахи, підірвавши пасажирський автобус і вбивши дванадцять мирних жителів. Російські проксі-сили атакували густонаселений житловий район міста Маріуполь, у результаті чого вбили тридцять осіб внаслідок ракетної атаки. Високопосадовці ООН охарактеризували цей напад як свідому та цілеспрямовану атаку на цивільних осіб. У Краматорську російські проксі-сили здійснили невибіркову атаку на житлові квартали, внаслідок чого загинуло семеро мирних жителів. 

Російська Федерація постачала зброю, яка використовувалася для вчинення цих злочинів та інших атак, знаючи, що її проксі можуть використовувати їх для вчинення терактів. Підтримка Російською Федерацією цих терористичних актів – і її неспроможність зупинити або розслідувати фінансування, яке сприяло цим атакам – порушує її зобов’язання згідно з Конвенцією про фінансування тероризму.

10 лютого 2015 року "ДНР" і пов'язані з нею незаконні збройні формування завдали повітряного ракетного обстрілу мирного населення м. Краматорськ. "ДНР" бомбардувала густонаселений район, включаючи салони краси, відділення банків та кафе. Внаслідок нападу загинуло семеро мирних жителів і серйозно поранено ще двадцять шість, у тому числі п’ятеро дітей. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні визначила, що обстріл цього цивільного району був "невибірковим".

Розслідування ОБСЄ встановило, що залповий ракетний обстріл по Краматорську був здійснений із південно-південно-східного напрямку - з території, яка перебувала під контролем "ДНР". ОБСЄ також визначила, що напад, ймовірно, було здійснено з використанням РСЗВ БМ-30 "Смерч".

На одному з відео показано колону систем "Смерч" у районі підконтрольної "ДНР" Макіївки, поблизу ймовірного місця запуску. Незалежна компанія Armament Research Services (консультаційна компанія з питань зброї) у своєму дослідження зазначила, що "ДНР" та її спільники могли отримати цю систему лише від російських військових.

Смертельні теракти щодо мирних жителів у Волновасі, Маріуполі та Краматорську підтримуваними Росією збройними угрупованнями були далеко не окремими інцидентами. Наприклад, пов’язані з "ДНР" угруповання також обстрілювали цивільні райони Дебальцевого – включаючи цілеспрямовані атаки на колони мирних жителів, які прагнули евакуюватися. Російська Федерація через фінансування незаконних збройних формувань, таких як "ДНР" і "ЛНР", відповідає за спонсорування цієї кампанії терористичних атак.

Стаття 2(1)(b) Конвенції про фінансування тероризму додатково визначає акти тероризму як будь-які "діяння, спрямовані на спричинення смерті або тяжких тілесних ушкоджень цивільної особи або до будь-якої іншої особи, яка не бере активної участі в бойових діях в ситуація збройного конфлікту, коли мета такого діяння за своїм характером або контекстом полягає в тому, щоб залякати населення або змусити уряд чи державу робити будь-які дії або утримуватися від них". 

Обстріл Краматорська

Сегодня пятая годовщина обстрела Краматорска реактивными системами залпового огня "Смерч".

Конвенція та пов'язані з нею принципи міжнародного права зазначають, що безпосередні напади на цивільне населення, або нерозбірливі атаки на цивільні райони, є актами, що мають на меті спричинити смерть чи тяжкі тілесні ушкодження цивільним особам. 

Цілеспрямовані або невибіркові обстріли мирного населення у Волновасі, Маріуполі, Краматорську і всі подібні атаки, здійснені підтримуваними Росією незаконними збройними формуваннями в Україні, є актами тероризму відповідно до статті 2(1)(b) Конвенції про фінансування тероризму.

Україна з повагою просить Суд винести рішення та оголосити, що Російська Федерація несе міжнародну відповідальність в силу свого спонсорування тероризму і не запобігання фінансуванню тероризму згідно з Конвенцією, за терористичні акти, вчинені її проксі-силами в Україні, у тому числі обстріли мирного населення у Волновасі, Маріуполі, Краматорську.

Україна з повагою просить Суд зобов’язати Російську Федерацію виконувати свої зобов'язання згідно з Конвенцією про фінансування тероризму, включаючи те, що Російська Федерація повинна здійснити повну репарацію за обстріли мирного населення Краматорська.

Інші статті на цю тему

obstril-kramatorska-2-veresnya-2023 (3)

Сьогодні в Краматорську пролунало три вибухи - ракети рф потрапили у багатоповерхівку, цвинтар та дорогу поблизу нього

enemycover

Він перебуває під вартою понад два місяці

IMG_0699
коментарі