
Рівень забруднення водопровідної води Краматорська знижується
Рівень амонію (іонів аміаку) у водопровідній воді Краматорська поступово знижується і станом на 25 січня складає 0,75 мг/куб.дм. Про це повідомив директор КВП "Краматорський водоканал" Валентин Яковенко під час апартної наради Краматорської міської ради 26 січня.
Санітарні нормативи цього показнику становлять 0,5 мг/куб.дм. Але наразі діють нормативи особливих умов, які передбачають прийнятність тимчасового вмісту амонію до 2,6 мг/куб.дм.
Директор водоканалу підкреслив, що цим нормативом підприємство користується, оскільки чекає на результати розлідування комісії по питанню забруднення річки Сіверський Донець.
А міський голова уточнив, що наразі технології очищення сирої води, що використвоуються фільтрувальною станцією КВП "Краматорський водоканал", не можуть знизити рівень амонію до нормативу 0,5 мг/куб.дм.

Як вивести на «чисту воду» те, що тече з під кранів у багатоповерхівках Краматорська
«Kramatorsk Post» провели власне дослідження питної води з системи центрального водопостачання
Нагадаємо, причиною підвищеної уваги адміністрації міста до якості питної водопровідної води стала чергова хвиля нарікань з боку мешканців Краматорська у грудні минулого року та низка досліджень КП "Компанія "Вода Донбасу", які виявили у Харківський області джерело забруднення річки Сіверський Донець.
Також директор "Краматорського водоканалу" зазначив, що в Україні ефективні технології зменщення вмісту амонію у питній воді існують, але не запроваджені в жодному регіоні у масштабах міських фільтрувальних станцій водовиробничих комунальних підприємств.
Він наголосив, що в проекті реконструкції міської фільтровальної станції врахують питання проведення певних заходів, які дозволять надалі реагувати на підвищення амонію та знижувати його наявність у питній воді. До кінця березня 2021 року цей проект реконструкції планують підготувати для аналізу та обговорення у виконкомі.
За даними досліджень КВП "Краматорський водоканал", станом на сьогодні, 26 січня, рівень амонію у водопровідній воді меньше 0,5 мг/куб.дм, що відповідає вимогам державних санітарним правилам та нормам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».