Важливо :: Життя громади :: 09 січня 2023 18:10 , Олексій Ладика
obstril-0701-fasad

Росіяни кажуть про 600 вбитих українських військових у Краматорську: чому це брехня

П’ять беззаперечних аргументів

Пізно ввечері 7 січня російські війська завдали чергових ракетних ударів по Краматорську, а наступного дня російське міноборони заявило, що внаслідок цих ударів начебто загинули 600 українських військових. Представник відомства Ігор Конашенков назвав це “возмєздієм” за новорічний удар українських військ по училищу у Макіївці, коли, за даними Києва, загинули 400-600 мобілізованих російських військових, а за даними Москви — 89.

Це брехня і ось чому.

Росіяни не влучили

Росіяни цілили у два освітні заклади — колишні училища №28 і №47 (ці освітні заклади давно називаються інакше, а 28 училище вже майже два роки не працює саме як училище — його об’єднали з іншим схожим закладом і перед великою війною там функціонував центр дозвілля для дітей з гуртками і секціями).

Російське міноборони запевняє, що обстріляло “гуртожитки № 28 і 47”, де начебто розташовувались 700 і 600 українських військових. З цієї заяви можна припустити, що окупанти цілилися у гуртожитки тих училищ, але в обох випадках вони туди не влучили.

Удар по 28 училищу прийшовся у грунт біля сусіднього гаражного кооперативу приблизно в 20-30 метрах від гуртожитку. Внаслідок влучання ракети (за даними поліції, це була С-300) вибуховою хвилею підняло землю і засипало найближчі гаражі (самі гаражі не постраждали), вибило деякі вікна у дев’ятиповерхівці навпроти, вибило кілька вікон в колишньому навчальному корпусі училища, обірвала проводи, але сам гуртожиток не постраждав.

обстріл 28 училища у Краматорську Ракета вдарила у грунт біля гаражів в 20-30 метрах

 Значно більші пошкодження були від другої ракети, яку росіяни запустили по 47 училищу. Там снаряд приземлився біля навчального корпусу училища і вибив у будівлі всі вікна і двері. Також вилетіли кілька вікон у дев’ятиповерхівках навпроти (в основному це вікна з дерев’яними рамами). Сам гуртожиток, за виключенням кількох вибитих вікон, практично не постраждав.

удар по 47 училищу у Краматорську Другий гуртожиток також практично не постраждав

 Отже, навіть якби у гуртожитках вищеназваних училищ хтось і був, він ніяк не міг загинути, тому що по гуртожитках росіяни не влучили. 

Військових там не було

Але військових у цих гуртожитках не було. Зазвичай біля місць, де дислокується велика кількість військових, можна побачити багато людей у захисній формі, машини з чорними номерними знаками чи військову техніку. 

Містяни таке скупчення військових обов’язково помітили б, а “ждуни” (ті, хто чекає на пришестя “русского міра”) вже б виклали відповідні фото і відео у соцмережах (як це було, наприклад, влітку, коли в Інтернеті з’явилися зображення військових у парку “Ювілейний”, які на той час жили там у наметах). Але нічого подібного у випадку 28 і 47 училищ не було.

Втрати неможливо було б приховати

Таку велику кількість одночасних втрат у місті неможливо було б приховати. Ви уявляєте, скільки “швидких” було б біля училища, яке скупчення машин і тіл було б біля міського моргу, якби дійсно загинули сотні людей? Мешканці будинків навпроти училищ вже давно б зняли відео і виклали у соцмережі. 

Після новорічного удару українських військових по Макіївці, тіла загиблих росіян лежали просто на вулиці і мешканці міста знімали це на відео і викладали в соцмережі. Схожих відео з Краматорська немає.

Західні ЗМІ це спростовують

У Краматорську зараз перебуває велика кількість журналістів з усього світу — вони висвітлюють події російсько-української війни і наше місто є для них своєрідною базою, звідки репортери відправляються у більш “гарячі” точки. Ок, ви можете сумніватися у правдивості і спроможності місцевих медіа (якщо сумніваєтесь, то даремно — місцеві журналісти краще знають місто, мають неформальні контакти в органах і безліч знайомих в кожному кутку міста), але приховати від журналістів світових медіа сотні загиблих військових було б точно нереально.

Натомість американське видання CNN пише, що їхня команда на місці події не зафіксувала ознак будь-яких масових жертв. У Краматорську та його околицях немає незвичайної активності, зокрема поблизу міського моргу.

Британська інформаційна агенція Reuters розповідає, що їхня команда відвідала дві будівлі, по яких, як казала росія, вдарили її ракети. Журналісти з’ясували, що в жодну з них ракети не влучили напряму, будівлі не зазнали сильних ушкоджень. А ще репортери не помітили слідів і ознак того, що там жили солдати.

Журналіст фінського видання Yle розповів, що одна ракета влучила біля будівлі, в якій, за словами українських військових, нікого не жив. Ще одна ракета впала в районі старих гаражів. 

Навіть проросійські ресурси у це не вірять

Ну і останній аргумент — самі ж російські та проросійські ресурси ставлять під сумнів і відверто насміхаються з заяв міноборони рф. Наприклад, ось так відомий у Краматорську проросійський телеграм-канал висміяв заяву Конашенкова.

реакція проросійських телеграм-каналів на заяву міноборони РФ про обстріл Краматорська

Якщо вже навіть вони не вірять у заяви міноборони, які ще вам потрібні аргументи?

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю Краматорськ Пост та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

коментарі