Важливо :: Життя громади :: 06 березня 2023 19:42 , Олексій Ладика
shkola-1-kramatorsk (11)

Росіяни знищили ще одну школу у Краматорську: в чому була її унікальність

Це вже третя школа у нашому місті, повністю зруйнована росіянами

В ніч проти 6 березня росіяни випустили дві ракети по школі №1 у Краматорську. Одна ракета влучила у спортивний зал, друга приземлилася у навчальні класи і внутрішній двір зі спортивними тренажерами і майданчиком, на якому зазвичай проводили перший і останній дзвоники.

test

test Перший дзвоник у школі №1. 1 вересня 2021 року. Фото - Микола Жалнін/Kramatorsk Post

Вибухи пролунали близько половини одинадцятої вечора і їх було чути на все місто. За інформацією поліції, росіяни випустили дві ракети С-300, які зруйнували школу і пошкодили два багатоквартирних будинки. Керівник Краматорської військової міської адміністрації Олександр Гончаренко повідомляє про 15 пошкоджених багатоквартирних будинків. На щастя, внаслідок обстрілу ніхто не постраждав.

Ось так школа зараз виглядає всередині:

testtesttesttest

test Школа №1 після обстрілу. Фото - Ілля Андреєв/Kramatorsk Post

А це - вид з дрону: 

testtesttest

test Школа №1 після обстрілу. Фото - Ілля Андреєв/Kramatorsk Post

Більше фото - в Інстаграмі

Школа №1 була першою будівлею у Краматорську, яку побудували у місті саме з освітньої метою - це трапилось у 1906 році (до цього існувала школа при механічному заводі Гампера). Школа була побудована в унікальному архітектурному стилі - у стилі конструктивізму за індивідуальним проєктом. 

Після Другої світової війни будівля школи зазнала редизайну: їй надали неокласичні риси, прибудували портик зі стовпами, прикрашені капітелями. Зазвичай так робили, якщо будівля постраждала під час війни, писала Заборона

Ось так школа виглядала до обстрілу:

test

Але школа №1 була унікальна не лише своєю архітектурою. Свого часу там працювала недільна вірменська школа, де представники вірменської діаспори могли вивчати свою рідну мову. Також школа №1 була першою у Краматорську, де запровадили предмет медіаграмотності. 

Нагадаємо, це вже третя школа у Краматорську, яку знищили росіяни. У квітні минулого року окупанти зруйнували школу №15, а у липні не залишили камня на камені від 23-ї школи, яка була повністю відремонтована за кілька років до великої війни. 

Загалом від російських обстрілів пошкоджені більше 30 освітніх закладів у Краматорську.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

school-france

Вони спілкувалися через відеозвʼязок

obstril5

Обстріл спричинив страшні руйнування в місті

obstril-20.018

Окупанти влучили у фільтрувальну станцію і поширили фейк про викид хлору

коментарі