
Росіяни знищили ще одну школу у Краматорську: в чому була її унікальність
В ніч проти 6 березня росіяни випустили дві ракети по школі №1 у Краматорську. Одна ракета влучила у спортивний зал, друга приземлилася у навчальні класи і внутрішній двір зі спортивними тренажерами і майданчиком, на якому зазвичай проводили перший і останній дзвоники.

Вибухи пролунали близько половини одинадцятої вечора і їх було чути на все місто. За інформацією поліції, росіяни випустили дві ракети С-300, які зруйнували школу і пошкодили два багатоквартирних будинки. Керівник Краматорської військової міської адміністрації Олександр Гончаренко повідомляє про 15 пошкоджених багатоквартирних будинків. На щастя, внаслідок обстрілу ніхто не постраждав.
Ось так школа зараз виглядає всередині:

А це - вид з дрону:

Школа №1 була першою будівлею у Краматорську, яку побудували у місті саме з освітньої метою - це трапилось у 1906 році (до цього існувала школа при механічному заводі Гампера). Школа була побудована в унікальному архітектурному стилі - у стилі конструктивізму за індивідуальним проєктом.
Після Другої світової війни будівля школи зазнала редизайну: їй надали неокласичні риси, прибудували портик зі стовпами, прикрашені капітелями. Зазвичай так робили, якщо будівля постраждала під час війни, писала Заборона.
Ось так школа виглядала до обстрілу:
Але школа №1 була унікальна не лише своєю архітектурою. Свого часу там працювала недільна вірменська школа, де представники вірменської діаспори могли вивчати свою рідну мову. Також школа №1 була першою у Краматорську, де запровадили предмет медіаграмотності.
Нагадаємо, це вже третя школа у Краматорську, яку знищили росіяни. У квітні минулого року окупанти зруйнували школу №15, а у липні не залишили камня на камені від 23-ї школи, яка була повністю відремонтована за кілька років до великої війни.
Загалом від російських обстрілів пошкоджені більше 30 освітніх закладів у Краматорську.
* * *
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber
Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram
Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок