Важливо :: Життя громади :: 18 серпня 2023 15:00 , Краматорск Пост
VPOEfimcover

"Розмір допомоги не покриває навіть прожиткового мінімуму": нардеп від Краматорська про виплати ВПО та ризик їх втрати

Він вважає, що існує необхідність індексації цих виплат

З початку серпня в Україні діють оновлені правила виплат допомоги для внутрішньо переміщених осіб у розмірі трьох тисяч гривень для неповнолітніх та осіб з інвалідністю, та двох тисяч для інших ВПО.

Деякі зміни мають технічний характер, як-от запровадження двох оплатних періодів у місяць замість трьох.

Хто може втратити допомогу ВПО

На думку народного депутата від Краматорська Максима Єфімова для окремих категорій ВПО існують ризики втратити допомогу. І хоча Уряд прагнув зменшити можливості для зловживань даними виплатами окремими співгромадянами, водночас зміни можуть спричинити втрату допомоги тим, хто її продовжує потребувати.

Як приклад він наводить умову припинення допомоги для людей, які виїхали за кордон до 15 липня, перебували там календарний місяць і не повернулися в Україну до 1 серпня 2023 року, оскільки постанова Уряду з відповідними змінами була прийнята 11 липня, а опублікована пізніше. Це означає, що багатьох громадян ця могла застати зненацька.

Нардеп вважає, що подібні умови несправедливі для тих громадян, які виїхали на короткостроковий період і мали намір повернутись, бо ж соціальні контакти потрібно підтримувати не тільки онлайн.

Сумнів, на його думку, викликають також припинення виплат допомоги ВПО, які перемістились з регіонів, в яких вже не ведуться активні бойові дії та не є окупованими РФ.

Що треба зробити

Ми вже неодноразово писали, що перелік територій, на яких ведуться і велися бойові дії або тимчасово окупованих, регулярно змінюється наказом Мінреінтеграції. На практиці це може означати, що громадянин раптово опиниться поза соцпідтримкою держави у зв'язку з оперативними змінами підзаконного акту.

Депутат також відзначив, що розмір допомоги від держави не покриває навіть фактичного прожиткового мінімуму. А тому має бути проаналізовано необхідність індексації виплат для ВПО, виходячи з наявної інфляції в державі.

Максим Єфімов каже, що підтримку ВПО потрібно не лише зберегти, а й посилювати - для їхньої повноцінної реінтеграції в соціально-економічні процеси та адаптації на новому місці проживання. Верифікації та оптимізації мають слугувати виключно збільшенню ефективності державної допомоги.

За матеріалами фейсбук сторінки "Депутатська група ВРУ "Відновлення України"".

Інші статті на цю тему

Humanitarianhubscover

В цих локаціях евакуйовані можуть отримати широкий спектр послуг

VPOhelpcover
VPOnewhelpcover

Мінреінтеграції готує зміни