Важливо :: Життя громади :: 17 березня 2022 13:33 , Олексій Ладика
Izyum

Розвідник: "Росіяни хочуть захопити Ізюм, бо це дорога на Донбас"

Українські військові стримують наступ і запевняють, що рашисти не встоять у місті

Ізюм - одна з найгарячіших точок російсько-української війни. Окупанти вже два тижні знищують місто авіацією та артилерією, тамтешні мешканці залишилися без доступу до їжі, ліків, немає води, світла і тепла, люди фактично живуть у підвалах. Через постійні обстріли людей неможливо евакуювати.

Як тривають бої в Ізюмі і чому це місто таке важливе для нападників - Kramatorsk Post поговорив з командиром взводу розвідників 122-го окремого аеромобільного батальйону ЗСУ "Правосєком", який бере участь у боях за місто.

Яка зараз ситуація в Ізюмі?

Дуже важка. Якщо брати мирне населення, то дуже важка. Дуже багато загиблих, є "трьохсоті" [поранені], гуманітарна катастрофа наближається - там не вистачає ліків, не вистачає продуктів харчування. Евакуація наразі припинена, тому що вони [росіяни] дуже близько підійшли, тож мова про евакуацію зараз недоречна.

Але прорвемо і, звісно, вивеземо останніх - і ті, хто не хотів виїжджати, і ті, що залишались.

Скільки у місті залишається людей? 

Частина виїхала, частину ми вивезли, частину допомогла вивезти місцева влада, яка організувала автобуси, ми вивозили з-під обстрілів. Також волонтери допомагали, вони вивозили дітей, сім'ї. Ризикували життям, але вивозили. 

За Ізюм зараз йдуть бої?

Так, там 95-а бригада працює, "кошмарить" орків. Частина наших ТРО [тероборони] знаходиться в місті Ізюм, вони теж працюють. 

Була інформація, що частина міста захоплена росіянами, а частина - під контролем ЗСУ. Так зараз і залишається?

Група росіян закріпилась в одній з п'ятиповерхівок, в районі Донецького вони через понтони перевели одну групу, частина цієї групи закріпилась у селі Кам'янка. Тобто, вони перерізали важливу артетрію під назвою "дорога". Але їх відсунули зараз до Крем'янця і трохи надавали "люлєй" оркам.

test Мапа Ізюму і навколишніх сіл

Чому росіяни так хочуть захопити Ізюм?

Це дорога на Донбас. Вони мріють про "котел". Якщо ми поглянемо на карту і ті райони, які були захоплені, то ми побачимо, що вони хочуть замкнути це кільце. І з усіх боків обстрілювати, як було в останні дні у місті Ізюм - коли вони взяли його у напівкільце і працювали по нас і авіацією, і РСЗО, і артилерією, і танками прямою наводкою. Ми як миші пересувалися, дуже обережно, постійно у небі висіли мінімум два ворожих безпілотники, які моніторили ситуацію, і прилітало одразу, як нас помічали. 

У Збройних сил України є можливості зупинити цей наступ?

Наразі зупинили. Усі працюють: і артилерія, і авіація, і РСЗО. Всі працюють дуже добре. Вони постійно знищують численну кількість ворожих колон, техніки і живої сили. Розбили переправу (я не буду казати, де). Складнощі у орків постійно виникають.

Я розумію, що через деякий час ми їх відкинемо з міста Ізюм. Я знаю, що вони окопуються, не буду казати де. Вони готуються до оборони. Я розумію, що вони не встоять. Чому? Тому що наше завдання - знищувати їхні резерви, знищувати техніку, яка підкріплює орків. Коли у них закінчиться пальне, коли у них не буде боєкомплекту, коли у них буде порушена уся логістика, вони не нічого зможуть вдіяти. І у них буде лише один вибір - або померти, або здатися у полон.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

obstril5

Обстріл спричинив страшні руйнування в місті

obstril-20.018

Окупанти влучили у фільтрувальну станцію і поширили фейк про викид хлору

gazovyky6

Як це - не залишати місто навіть коли небезпека стоїть біля його воріт

коментарі