
Шафран та коні, соняшник та шестерні: розпочалося голосування за проєкти офіційної символіки Краматорського району
Краматорська районна рада оголосила голосування за конкурсні проєкти з розробки офіційної символіки Краматорського району - гербу та прапора.
На розсуд мешканців предствлені два проєкти авторів Андрія Гречило та Катерини Падалки. Для голосування їх обрала конкурсна комісія з 7 проєктів-учасників під час засідання 4 листопда.
Так, автор Андрій Гречило герб району представляє синьою квіткою шафрану із зеленими листочками у золотому полі синя квітка шафрану, на зеленому бордюрі 12 золотих 8-променевих зірок. Щит увінчує золотий районний вінець, зубці якого стилізовані під листя дуба і липи. Щит обабіч підтримують срібні коні із золотими гривами і копитами. Під щитом на синій стрічці золотий напис: «КРАМАТОРСЬКИЙ РАЙОН».
Прапор Краматорського району у прєкті - прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з трьох рівновеликих вертикальних смуг – синьої (від древка), жовтої та зеленої. На середній жовтій синя квітка шафрану із зеленими листочками.
У проєкі пояснюється, що квітка шафрану (крокусу) уособлює надію і відродження, оскільки більшість видів цієї рослини зацвітає тоді, коли земля ще вкрита снігом. Золоте поле означає багаті степові землі та розвинуте сільське господарство. Зірки символізують 12 територіальних громад, які входять до складу району, а зелений колір – багаті природні ресурси. Щит увінчує золотий районний вінець, рекомендований для гербів адміністративних районів, який вказує, що це герб саме адміністративного району. Коні є символами працьовитості, свободи і незалежності, також уособлюють розвинутий промисловий потенціал регіону.
Синій колір означає славу, честь, а також водні ресурси району; жовтий – добробут і щедрість, степову зону, розвинуте сільське
господарство; зелений – надію та мальовничі природні ланшафти. Квітка шафрану (крокусу) уособлює відродження..
Згідно проєкту другої авторки, Катерини Падалки, герб Краматорського району несе у собі всі елементи історичної, культурної і соціальної складової.
Герб являє собою геральдичній щит із закругленою нижньою частиною. Радіус заокруглення дорівнює ½ ширини щита. Співвідношення висоти і ширини складає 8 до 7. В зеленому полі щита з блакитним зниженим краєм – золотий соняшник з 7 золотими колосками навколо нього. В середині соняшника - червоне коло з 5 золотими шестернями. Червоне коло обрамляє чорна та срібна стрічки. Блакитний край містить два вузьких хвилеподібних золотих пояси, його завершено вузьким комбінованим, срібло і чернь, поясом. Щит обрамлений вінком з дубового листя та гілочок сосни, перевитому блакитною стрічкою з написом: «Краматорський район» таувінчаний золот ою територіальною короною.
Прапор Краматорського району - прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, складається з двох рівних горизонтальних смуг блакитного кольору зверху та зеленого кольору знизу. В центрі полотнища – соняшник з колосками та 5 шестернями усередині.
В описі проєкту йдеться, що соняшник – це символ сонця, життя, радості, мирного існування мешканців Краматорського району та втіленням їх мрій та сподівань на щасливе майбутнє. 12 пелюсток соняшника символізують 12 громад, які увійшли до складу Краматорського району. Також соняшник вказує на сільськогосподарську направленість діяльності району.
Шестерня – символізує промисловість і технічне виробництво міст обласного значення, території яких увійшли до складу Краматорського району: Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, Слов’янськ, Красний Лиман. Дубовий лист – символ розвитку зеленого туризму, багатого природно-заповідного фонду, а також символ могутності, незламності, сталості, довголіття, мудрості та витривалості. Червоне коло – це основний колір прапору Ізюмського слобідського козачого полку того часу, коли козацтво охороняло хліборобів від набігів руйнівників. Це колір вогню, розпеченого металу. Блакитний край з хвилеподібними золотими поясами – символізує річки на території громад Краматорського району, а також розвиток, вірність і рух вперед. Вузький комбінований, срібло і чернь, пояс – символ залізниці, яка єднає територію району. Чорна та срібна стрічки – символізують природні багатства району: чорні - родючі чорноземні ґрунти, білі – багаті родовища вапняку. Колоски пшениці – визначає статус району як сільськогосподарського з великою кількістю родючих земель та розвинутим агропромисловим комплексом. Сосна – символ довголіття, відродження, непорушності та подолання труднощів і проблемних ситуацій.
Кольори: блакитний – символ водних просторів, екологічної чистоти місцевих земель; зелений – символізує достаток, радість, свободу, природу та молодість; червоний – символ влади, мужності, сміливості, сили та бойових перемог; чорний – символ багатства надр
Метали: золото – символізує багатство, стабільність, велич, самостійність, силу, вірність та справедливість; срібло – символізує мудрість, чистоту, благородство, надію та мир.
Щоб проголосувати, потрібно перейти за посиланням на початку статті.
Інші статті на цю тему

Громадскість та конкурсна комісія визначили переможця конкурсу з розробки офіційної символіки Краматорського району. Тепер проєкт мають затвердити на сесії Краматорської райради