Важливо :: Гроші :: 02 лютого 2024 12:35 , Краматорск Пост
magistralna street

Ще 19,5 млн грн за ремонт шляхопроводу у Краматорську отримає підрядник, якого підозрюють у розкраданні коштів

Минулого року з ним уклали договір майже на 20 млн на ремонт першої частини цього ж шляхопроводу

У Краматорську планують ремонтувати другу половину моста над залізничною колією по вулиці Магістральній. Згідно з оголошенням у системі ProZorro, це буде парна сторона вулиці та на її поточний ремонт мають витратити 19,5 млн грн з міського бюджету. Принаймні з такою сумою подав пропозицію  єдиний учасник торгів - ТОВ “Укрбуд-проект-реконструкція”. Наразі краматорське Управління житлово-комунального господарства (УЖКГ) має намір укласти з ним договір.

Згідно з техзавданням, після демонтажних робіт там планується облаштувати дорожнє полотно, тротуари, підмостовий простір, огородження, зробити зовнішнє освітлення, нанести дорожню розмітку тощо. І закінчити все це передбачається до 31 жовтня 2024.

Нагадаємо, що ремонт першої половини моста, точніше непарної сторони вулиці Магістральної, минулого року також робило “Укрбуд-проект-реконструкція” приблизно за таку ж суму - 19,9 млн грн. Тоді журналісти “Вільного радіо” писали, що власник “Укрбуд-проект-реконструкція” Давід Кізіменко

підозрюється у розкраданні бюджетних грошей, які виділили на відновлення Сумщини. Крім того, за даними порталу “Наші гроші”, інше підприємство Давіда Кізіменка, ТОВ “Краматорська енергетична компанія”, одне з тих, кому Слов’янська міськрада кілька років тому заплатила зайвих грошей за альтернативне опалення шкіл. Щоправда, тоді підприємством володіла інша людина.

Відомі також й інші випадки фігурування родини Кізіменків в контексті кримінальних проваджень. Так, його брат Марк Кізіменко як директор ТОВ “Хозхімсервіс” був підозрюваним у заволодінні бюджетними коштами у великих розмірах у Запорізькій області. А батько обох підприємців Олег Кізіменко був заступником мера Севастополя та після окупації Криму почав співпрацювати з окупаційною владою, через що був засуджений за держзраду. 

Але ці обставини не стали на заваді укладанню договору між УЖКГ і підрядником - ремонт таки розпочався.

Як прокоментували ситуацію учасники тогорічної закупівлі - замовник та підрядник

Торік на початку осені заступник міського голови Андрій Безсонний разом з уповноваженим з питань закупівель від УЖКГ Михайлом Петренком пояснили журналісту Kramatorsk Post вибір саме цього підприємства виключно найвигіднішою пропозицією та неможливістю, за регламентом процедури електронних торгів, відхилити таку пропозицію без вагомих підстав. При чому фігурування учасника торгів в кримінальних справах без відповідного вироку суду, за їх поясненнями, не могло стати такою підставою.

“Учасник тендеру надає встановлені законом документи. В тому числі самостійно декларує, за власним підписом, що він не перебуває у розшуку, не має судимостей, не притягувався до відповідальності через корупцію тощо. Це все регулюється постановою, за якою здійснюються закупівлі. Далі в нас є 4 пункти, відповідно до яких переможець має надати певні довідки. І підставою для відхилення, за цими пунктами, може бути незнята або непогашена судимість. Те що, згідно з його [Давіда Кізіменка] довідкою, його справа внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань - не є законною підставою для відхилення вигідної пропозиції, адже це не ссудимість. Тож у разі відхилення такої пропозиції учасник може звернутися до антимонопольного комітету. Призначена комісія після розгляду цієї закупівлі може прийняти оскарження учасника та зобов’язати нас укласти договір. Тому я, розуміючи законодавство та необґрунтованість підстав для відхилення пропозицій, прийняв рішення не відхиляти пропозицію цього учасника та підписати договір”, - пояснив Михайло Петренко.

Також прокоментував журналісту Kramatorsk Post ситуацію, що склалася на Сумщині, й Давід Кізіменко: “Ми уклали договори, виконали роботи на 100%. Потім у слідства виникли питання. Ми на них відповіли. Тому нехай слідчі розслідують та розбираються, а суд вже встановить винного або ж невинного ”.

Що відомо наразі

На даний час у витягу щодо наявності у Давіда Кізіменка судимості значиться, що на момент його видачі (січень 2024) він не має незнятої чи непогашеної судимості, але його підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення.

test

Також, згідно з довідками з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення ані він, ані його підприємство “Укрбуд-проект-реконструкцію” не пов’язані з корупційними злочинами.

test

test

Тож, виходить, що підстав відмовити “Укрбуд-проект-реконструкції”, так само як минулого року, у замовника немає.

Також стало відомо, що теперішній ремонт другої половини мосту був запланований саме на 2024 рік. І ще під час ремонту першої половини Андрій Безсонний пояснив журналісту Kramatorsk Post доцільність його проведення попри небезпеку можливих руйнацій через обстріли стратегічною важливістю таких об’єктів інфраструктури для військових і цивільних.

Крім того, розповів він і про те, чому поточний ремонт мосту вирішили розділити на два етапи, а не зробити одразу капітальний.
“Для капітальних робіт нам необхідно б було зробити проєкт, за проєктом зробити експертизу і так далі. Ця робота мала б нам набагато більше коштувати. Тож ми зекономили час та гроші завдяки тому, що не загрузнули у проєктно-кошторисній документації. Сподіваюся, що виграли також і в якості, адже цей підрядник технічно робить все грамотно і навіть більше передбаченого договором, але в рамках оговореної суми”, - зазначив тоді заступник міського голови.

Олексій Ладика, Олена Круглова

Інші статті на цю тему

коментарі