Корисно :: Пояснюємо :: 13 червня 2022 15:58 , Дмитро Лук'яненко
gumanitarka-kramatorsk-1

Ще раз про "гуманітарку" від волонтерів: де, кому, як та скільки в одні руки

Фонд "Все буде добре" збільшив кількість пунктів видачі та обʼєми гуманітарної допомоги у Краматорську

Нещодавно ми писали, що краматорська громадська організація Тато Хаб та асоціація "Все буде добре", до якої він входить, щодня роздають по 200 наборів гуманітарної допомоги у кожному з трьох пунктів видачі в місті.

З тих пір  кількість пунктів видачі збільшилась до 4-х, а щодня в кожному з них видають приблизно по 500 продуктових наборів, тобто - близько 2 тисяч щоденно по місту. 

Всі подробиці про те, хто, де та як може отримати допомогу Kramatorsk Post розповів волонтер Тато Хабу Олександр Іванов. Отже докладно і по пунктах:

test Олександр Іванов

 

Хто допомагає та кому

Тато Хаб - є частиною асоціації "Все буде добре", яка обʼєднує кілька громадських організацій та фондів міста, що займаються допомогою населенню.

На сьогоднішній день майже всіх мешканців, які залишились в місті, тут вважають такими, що потребують допомоги. Хтось залишився без роботи, у когось мала пенсія і т. д. Отже, ми нікому не відмовляємо. 

Де видають допомогу

Місто поділено на 4 умовні частини, щоби люди могли отримувати допомогу у найближчій до свого місця проживання точці.

Точка в мікрорайоні Лазурний знаходится в клубі "Спартак" і охоплює Лазурний, Станкобуд та околишні селища - Біленьке, Василівську Пустош.

Точка видачі у Старому місті умовно охоплює стару частину міста та всі селища, що знаходяться по інший бік річки - Ясногірка, Ясна Поляна, Шабельківка, Малотаранівка та інші.

Ще дві точки знаходяться в Соцмісті. Перша - Тато Хаб по б. Машинобудівників, 49. Ця точка охоплює мешканців Соцміста, Даманського, Нового Світу, Красногірки, Василівки та інші в тому напрямку.

Друга - б. Машинобудівників, 63, - це Фонд Мкртчана. Вони також охоплюють Даманський і Соцмісто.

test Одна з точок видачі гуманітарної допомоги

 

Як отримати допомогу

Людині треба звертатись до точки, яка знаходиться найближче до міста її реєстрації. Не фактичного проживання, а саме реєстрації. Так, це створює певні незручності, але це є певним запобіжником проти того, щоби люди не займались "гуманітарним туризмом" - не ходили по всіх точках міста і не збирали якомога більше пакунків з допомогою.

Якщо людина проживає в місті, але з якихось причин не має "прописки" - тут ми індивідуально підходимо до кожного випадку і, як правило, знаходимо якісь варіанти, щоби підтвердити його право на отримання допомоги. Але підходимо до цього відповідально, бо кожного дня в нас буває близько 10 випадків, коли людина намагається нас обдурити і зібрати якомога більший "врожай" гуманітарки, в той час, як інші ще не встигли отримати жодного пакунка. 

Отже: людина бере паспорт та приходить до найближчої точки до міста її реєстрації і отримує допомогу. Всі точки починають працювати з 10-ї години. Якщо у людини є сусіди, які не можуть самостійно переміщувати на такі відстані, то можна взяти у цих людей документи та отримати пакунок для них. 

Єдине зауваження: потрібні лише оригінали документів, з ксерокопіями ми не працюємо. Це, знову ж, щоби запобігти нечесниму отриманню допомоги, бо є непоодинокі випадки, коли люди давно виїхали з міста, але залишили родичам чи знайомим ксерокопії своїх документів, і ті чомусь вважають, що мають право отримати додаткові набори.

Скільки "гуманітарки" видається

На сьогодні обʼєми допомоги збільшились. Якщо раніше видавалось десь 200 наборів в день, то зараз їх близько 500. Отримання допомоги здійснюється по живій черзі. Є варіант реєстрації по телефону для людей, які не можуть самостійно пересуватись, але, як вже було сказано, за їхніми документами допомогу для них можуть отримати сусіди чи знайомі. 

Доставка у віддалені селища та лежачим

По вихідних днях ми самі виїжджаємо і розвозимо гуманітарну допомогу по селищах. В основному це ті селища, з якими зараз проблематичне транспортне сполучення:  Семенівка, Олександрівка, Сергіївка та інші. Тобто, ми збираємо заявки від представників селищ, узгоджуємо зі старостою, та їдемо роздаємо.

Також у нас є волонтери, які доставляють допомогу лежачим людям. Але тут треба теж звернути увагу ось на який момент: такою доставкою в нас займаються усього два волонтери, які своїм ходом, пішки охоплюють усе місто. Тому, коли вони приходять на адресу, набирають номер людини, а у відповідь чують, що людина не вдома, а пішла на ринок або погулять, це є дуже некрасиво. Бабусі не хотілось гаяти час та сили, щоби йти та стояти у черзі, і вона думає, що схитрила. Але ж насправді, цей волонтер, який витратив стільки часу на неї, міг би доставити пакунок тим людям, які дійсно не можуть прийти і вкрай потребують допомоги. 

Що входить в набір

Склад продуктового набору незначно варіюється: це крупи, консерви кількох типів, овочі або фрукти, олія.  В залежності від поставок набор може трохи змінюватись.

test Гуманітарний набір

 

Скільки разів та як часто одна людина може отримати допомогу

Ми розраховуємо це, виходячи з об'єму поставок, швидкості фасовки і видачі, та приблизної кількості людей у місті. Зраз це виходить приблизно раз на місяць на одну людину. Але, можливо, вийдемо на періодичність раз на три чи навіть два тижні. З одного боку, обʼєми поставок у нас трохи збільшились, а з іншого - збільшується кількість людей у місті, отже однозначно і точно про це не можна говорити.

Що, крім продуктів

Зараз в наявності є памперси для дорослих. Це зараз досить дорогі та дефіцитні засоби, які потрібні лежачим хворим чи дуже літнім людям. Можна звернутися через сторінку "Все буде добре" у Фейсбуці або безпосередньо на пункт видачі допомоги. Ми видаємо памперси без черги.

Ні шахрайству

Ні Тато Хаб, ні фонд "Все буде добре" і повʼязані з ним організації не вимагають жодної плати за продуктові набори чи іншу допомогу. Також ніхто не ходить з коробками і не збирає пожертви, -  фінансування гуманітарної допомоги відбувається централізовано. Отже, якщо ви стикаєтесь з такими випадками - треба повідомляти про це у фонд. 

Може бути єдиний момент - це доставка у віддалені  райони чи селища. Фонд робить це своїм транспортом та в порядку черги. Але якщо люди не хочуть чекати, поки до них дійде черга з транспортом, вони можуть скинутись і самостійно винайняти транспорт або сплатити за паливо своїм знайомим, і привезти замовлені для селища пакунки за свій рахунок. Але це виключно власна ініціатива жителів. Ми ні за допомогу, ні за доставку грошей не беремо. 

***

Читайте інші статті про гуманітарну допомогу у Краматорську:

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

babiescover

Як подати заявку на отримання такої допомоги

obstril-slovyanska (3)

Поранення отримала також її донька

obstril-slov (4)

Серед постраждалих - переселенці з Бахмуту

коментарі