Важливо :: Гроші :: 27 жовтня 2023 14:55 , Олена Круглова
novorichniy-nabir-cukerok

“Щоб дітям не положили карамелек”: як пояснюють в Управлінні освіти обмежувальні вимоги закупки солодощів на 2 млн грн

Тендерні вимоги закупівлі новорічних наборів для краматорських школярів містять перелік солодощів певного виробника

Управління освіти Краматорська планує закупити 10200 наборів цукерок за 2 182 800 грн.
Відповідне тендерне оголошення з’явилося у системі ProZorro. В ньому зазначено, що вони закуповуються для дітей, які “знаходяться на території України та опинилися в складних життєвих обставинах через військову агресію російської федерації”. Наразі триває етап подання пропозицій від учасників, термін якого спливає 3 листопада.

Відповідно до технічної специфікації, це мають бути новорічні набори, до яких входять 18 видів цукерок, вафель та інших солодощів торгової марки Roshen.

Як зауважує Дій-Краматорськ, вимога до певного виробника значно обмежує коло потенційних постачальників.

Крім того, зазначає центр громадського контролю, очікувана вартість кожного набору, яка складає 214 грн, відрізняється від цін на подібні новорічні набори тієї ж марки на популярному маркетплейсі. Їх вартість там коливається від 90 до 400 грн в залежності від вмісту та ваги. При чому найбільш популярним серед наявних є набір вагою до 400 грамів за ціною 139 грн.  

Директор Управління освіти Денис Сисоєв розповів Kramatorsk Post, що набори призначені краматорським школярам, які перебувають на території України.

“В тендерній документації чітко написано, що цукерки такого типу або будь-який аналог будь-якої фірми допускаються до торгів: “АВК” та всі інші. Ми не прив'язуємось до якогось певного постачальника. В них може бути будь-який еквівалент цих цукерок. Ми просто бажаємо, щоб цукерки були не гірші за тих, які зазначені в тендерній документації. І щоб дітям не положили звичайних карамелек”, - прокоментував він припущення щодо створення обмежувальних умов для потенційних учасників торгів.

Денис Сисоєв також зазначив, що очікувана вартість наборів прописана, виходячи з середньої цінової пропозиції по ринку  Україні. І зазначив, що будь-який виробник може без перешкод взяти участь у цих торгах зі власними пропозиціями.

Інші статті на цю тему

коментарі