Корисно :: Пояснюємо :: 08 квітня 2021 16:21 , Олексій Ладика
parkuvannya-na-gazonah-u-kramatorsku-2-1615565738RTIac (1)

Щоб не ставити машину у багнюку: як у Краматорську облаштувати місце для паркування

Для цього потрібно буде домовлятись з мешканцями будинку

Цього року у Краматорську знову постала проблема із паркуванням автівок на "газонах" навпроти багатоповерхівок. Водії ставлять свої машини у багнюку і потім цей бруд розвозять по дворах. Пішоходи свій гнів виплескують у соцмережах, а автомобілісти натомість скаржаться, що їм просто нема де паркувати свої автівки.

Але власники машин можуть самостійно за власний кошт облаштувати паркування біля багатоповерхівки, де вони мешкають.

За березень цього року мешканці Краматорська двічі зверталися до міської влади за дозволами на облаштування місць для паркування біля своїх будинків за власний кошт. По одному зверненню паркувальне місце вже облаштовано - на Ювілейній, 26. 

Про це минулої апаратної наради розповів керівник відділу комунального господарства Ярослав Сердюк

Він додав, що в основному такі звернення надходять від підприємців, які хочуть зробити паркувальні кармани. Їхні звернення зараз перебувають на розгляді. 

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ

Погодження на облаштування місця для паркування видає відділ комунального господарства. Керівник відділу Ярослав Сердюк розповів Kramatorsk Post, що конкретної процедури щодо погодження немає, але є мінімум документів, які власник автівки має подати. 

По-перше, це заява на ім'я міського голови Краматорська Олександра Гончаренка або його заступника Андрія Безсонного. Якщо це буде паркомісце з твердого асфальтового покриття, то обов'язково має бути топозйомка, бо під паркуванням можуть бути підземні комунікації, каже Сердюк. 

Також потрібно зібрати підписи мешканців багатоквартирного будинку, що вони не проти облаштування паркувального місця. Достатньо буде погодження з мешканцями під'їзду, навпроти якого планується облаштувати паркомісце, додав посадовець.

"Наразі ми погоджуємо тверде асфальтове покриття. Розглядаються варіанти погодження покриття з щебня чи шлаку, але це спірне питання, бо мешканці будинків зазвичай скаржаться, що це не дуже екологічно", - сказав Ярослав Сердюк.

ЧИ МОЖНА "ПРИВАТИЗУВАТИ" ПАРКУВАННЯ?

Людина, яка облаштує паркувальне місце за свій кошт, не зможе його "приватизувати". 

"Це мають бути загальнодоступні місця для паркування, ніяких обмежувачів не може бути, вони заборонені законодавством", - каже керівник відділу комунального господарства. 

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ

Відділ комунального господарства розташовується на адресою: бул. Машинобудівників, 23. Але зауважимо, що через ситуацію із коронавірусом з 2 квітня відділи виконкому тимчасово припинили прийом відвідувачів, тож для звернень можна скористатися телефоном: +380 (6264) 5-55-22, або електронною поштою: vkg@krm.gov.ua.

Інші статті на цю тему

traktor

Вартість пропозиції - 4,46 млн грн.

demontazh-kioska-v-kramatorske

Чотири з них прибрали їхні власники

parkovka

На сайті Краматорської міськради з'явилися три проєкти рішень, які стосуються облаштування платних паркувань у місті

коментарі