Важливо :: Життя громади :: 14 грудня 2021 14:29 , Олексій Ладика
voda-s-pod-krana

Ситуація зі смердючою водою: у Сіверському Дінці вода покращується, шукають винних у забрудненні

Міський голова запропонував директору водоканалу випити води з-під крану на камеру

Стан води у Сіверському Дінці покращується - "лікарський" запах не зафіксований у жодній точці відбору проб води. 

Про це 14 грудня повідомляє Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів (БУВР), посилаючись на результати щоденного моніторингу.

Останні два тижні мешканці Краматорська та деяких інших міст Краматорського району скаржаться на неприємний запах води з-під крану. Вони побоюються, що вживання такої води зашкодить здоров'ю.

На початку грудня, коли тільки почалися скаргу на смердючу воду, чиновники пов'язували це із процесами життєдіяльності і відмирання синьо-зелених водоростей у Сіверському Дінці - ця річка є джерелом водозабезпечення мешканців північного регіону Донеччини.

Але за тиждень начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук розповів журналістам, що за результатами аналізів проб води, відібраних 3-4 грудня, у річці знайшли відхилення.

Так, вище Ізюму та в районах поверхневих водозаборів на Донецьку область були зафіксовані специфічні лікарський та болотяний запахи інтенсивністю 2 бали по 5-бальній шкалі. В районі Яремівки [Харківська область] зафіксовано підвищений вміст амонію та нітритів, також зафіксували максимальні значення амонію в річці Уда у селищі Бабаї - там, де зливова каналізація "Харківводоканалу".

За новими даними, які 14 грудня наводить Сіверсько-Донецьке БУВР, останнім часом спостерігається покращення – "лікарський" запах не зафіксований у жодній точці відбору проб води. Також не виявлено вмісту фенолів.

"Найбільш імовірна причина погіршення стану води в Дінці – це викид забруднюючих речовин вище за течією, що спричинило реакцію в самій річці. Фахівці БУВРу звернулися до профільних установ та водокористувачів Харківської області з метою з’ясувати, чи були якісь аварійні ситуації в цьому регіоні", - йдеться у повідомленні.

7 грудня під головуванням першого заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігоря Мороза відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії Донецької ОДА.

Щоб встановити, хто скидає неочищені стічні вод у притоки та безпосередньо річку Сіверський Донець, повідомили  Державну екологічну інспекцію України та направили листи до Державної екологічної інспекції у Харківській області, ГУ Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях  та ГУ Національної поліції в Донецькій області.

Водоканал: запах води з Краматорської фільтрувальної станції краще, ніж від "Води Донбасу"

Директор "Краматорського водоканалу" Валентин Яковенко на апаратній нараді 14 грудня розповів, що працівники лабораторії підприємства кожного дня беруть проби води - як з фільтрувальної станції Краматорська, так і тієї, що надходить від "Води Донбасу". Щотижня на водоканалі беруть до 500 проб води.

За словами Яковенка, відхилення є тільки по запаху води, інших відхилень по жодному показнику не було.

Директор водоканалу також розповів, що вода, яка надходить на фільтрувальну станцію Краматорська, після очищення та хлорування постачається у Соцмісто, а останні два місяці - на "Лазурний" та частину селища Біленьке.

Компанія "Вода Донбасу" забезпечує готовою питною водою селища Ясногірка, Шабельківка, 3-а Олександрівка, Старе місто, Новоселівка, Семенівка, Красноторка, Малотаранівка. Ця вода очищується на Слов'янській фільтрувальній станції і надходить з Другого донецького водопроводу.

Валентин Яковенко зазначив, що перші скарги на поганий запах води почали надходить 2-3 грудня від мешканців Станкобуду і Шабельківки. По запаху вода після фільтрувальної станції Краматорська була краще, ніж в районах, які отримують воду від "Води Донбасу", зазначив директор "Краматорського водоканалу".

"Після досліджень у нашій лабораторії були скориговані режими роботи фільтрувальної станції щодо хлорування води, дози коагулянту, додатково почали використовувати флокулянт, а також активоване вугілля", - сказав Яковенко.

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко запропонував директору "Краматорського водоканалу" Валентину Яковенку взяти приклад зі свого колеги з Маріуполя і випити води з-під крану на камеру. І зробити це просто на фільтрувальній станції.

"Я цю воду п'ю вранці, в обід і ввечері. Можу пить на камеру. Не бачу проблем"", - відповів на це пан Яковенко.

Гончаренко також запропонував зробити це своєму заступникові з питань ЖКГ Андрію Безсонному та секретареві міськради Ігорю Сташкевичу.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Kramatorsk Post (@kramatorskpost)

Наталія Ананських, в. о. начальника управління освіти, повідомила, що у школах та садочках використовується водопровідна вода, яка, за інформацією водоканалу, є придатною для приготування їжі. У всіх дитсадках встановлені вугільні фільтри.

Чиновники радять не використовувати воду для приготування їжі

Сергій Гончаров, начальник відділу обласного департаменту з питань цивільного захисту, на брифінгу 14 грудня підтвердив, що джерелом забруднення Сіверського Дінця є не встановлені стоки на території Харківщини.

Проби води відправили до Києва і за результатами цих аналізів виявили сполуки, які не виявляються місцевими лабораторіями. Зокрема, це ароматичні сполуки на кшталт бензолів.

"За рекомендаціями органів екологічного контролю, воду, яка наразі знаходиться у водопровідних мережах області, не рекомендовано використовувати для приготування їжі. Але для побутових потреб її можна використовувати - загрози здоров'ю людей вона не становить", - сказав Сергій Гончаров.

"Вода Донбасу": потрібні зміни у законодавство

Компанія "Вода Донбасу" зауважує, що останні 10 років різко погіршилася якість води у Сіверському Дінці через людський вплив на річку.

"Природою закладено механізм самоочищення річок та інших поверхневих джерел, але часто вплив, який робить діяльність людини настільки великий, що біологічна рівновага у річках неспроможна встановитися протягом тривалого часу. Для попередження скидання забруднюючих речовин неможливо поставити охорону вздовж берегів Сіверського Дінця, безлічі його приток та каналу", - йдеться у повідомленні.

Великою проблемою для річок та поверхневих водойм є використання миючих засобів, що містять фосфати. Потрапляючи у джерела води, вони викликають сильний ріст синьо-зелених водоростей, які потім у процесі очищення та знезараження води стають джерелом нехарактерних запахів, повідомляє "Вода Донбасу".

У компанії наголошують на необхідності змін у законодавстві, щоб за потрапляння забруднюючих речовин у поверхневі джерела водопостачання карали штрафами та іншими видами відповідальності.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

USAIDhelp

Проект закупив ліхтарі та мотопомпи для прифронтових громад

wateringcover

Водоканал також нагадує про заборонені методи та нераціональне використання води

Peugeot

Автівка має бути обладнана системою кріплень дитячих крісел та аудіосистемою на чотири колонки

коментарі