Важливо :: Життя громади :: 16 березня 2023 14:37 , Олексій Ладика
studenti

Скандал в українському студентстві через заяву про "мир" з Росією: як відреагували краматорські студенти

Активна молодь відповіла резолюцією із сімома принципами стосовно російської війни

Українську студентську спільноту сколихнув скандал, пов'язаний з висловлюваннями про російську війну в Україні одного з представників Української асоціації студентів (УАС) - найбільшої студентської організації нашої країни.

На річницю російського вторгнення на сторінках Європейського союзу студентів (ESU) з'явилося відео, в якому керівник міжнародного департаменту УАС Кирило Науменко назвав розв'язану Росією війну "конфліктом" і виступив за мирне вирішення цього "конфлікту". Також він виступив за відбудову не лише України, а й Росії, а ще попросив уряд зняти "заборони та обмеження для українців, нав’язані під приводом повномасштабного вторгнення".

test Скріншоти з відеозвернення

Саме це відео, яке згодом зникло зі сторінок ESU, обурило студентську активну молодь і змусило молодіжні організації України дати відповідь у вигляді резолюції. До цієї резолюції долучилася і краматорська громадська організація "Перспектива Донеччини", яка представляє студентів Донецького національного медичного університету, що до великої війни базувався у Краматорську.

Ось текст резолюції: 

"Ми, представники органів студентського самоврядування, громадські та молодіжні організації України, разом вшановуємо річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, що відбулося в ніч на 24 лютого 2022 року. 

Гібридна війна, розпочата росією у 2014 році, та широкомасштабна агресія, яка була розпочата рік тому, спричинили величезні страждання для нашого народу: 11% території України було окуповано (включно з півостровом Крим), десятки тисяч мирних людей загинуло, і близько 10 мільйонів були змушені покинути свої домівки. Ми солідарні з нашими загиблими й постраждалими співгромадянами, з усіма українцями, які продовжують страждати від цієї агресії.

Ми вдома, ми боремося! Ми засуджуємо риторику щодо укладання будь-яких мирних угод та припинення бойових дій на умовах агресора та ціною українських територій. Peace with honor may come in only one way. 

Попри виклики, ми залишаємося непохитними у захисті суверенітету та територіальної цілісності України. Ми отримали підтримку від багатьох країн та людей, які поділяють наші цінності людських свобод та право на мирне життя на своїй землі. Ми дякуємо нашим міжнародним колегам за підтримку українського народу у його прагненні дати відсіч агресору. Однак, наголошуємо, що багато роботи ще попереду, тому закликаємо і надалі допомагати нам в боротьбі за демократичне та мирне майбутнє Європи. 

Ми визнаємо життєво важливу роль українців за кордоном у підвищенні обізнаності про війну, що триває в Україні. Ці люди є потужним голосом нашої нації та допомагають інформувати світ про звірства, скоєні проти нашого народу та нашої землі. У світлі триваючої війни та викликів, що стоять перед усією світовою демократичною спільнотою, наша позиція зводиться до наступних пунктів: 

  1. Закликаємо міжнародну спільноту підтримати суверенітет і територіальну цілісність України та сприяти набуттю нею членства в ЄС і НАТО. 
  1. Продовження підтримки українців та українських студентів за кордоном. 
  1. Закликаємо міжнародну спільноту заборонити учасникам та спонсорам кривавого режиму рф брати участь у цивілізованому житті: закрити їхні банківські рахунки, заборонити в’їзд до країн та їхнє навчання в закладах освіти. 
  1. Закликаємо міжнародне товариство та західних партнерів не допускати поширення проросійських наративів у своїх країнах та освітньому середовищі.
  1. Підтримка української армії, економіки та системи освіти, визначаємо важливість цих сфер для розвитку та безпеки нашої держави. 
  1. Відданість цінностям та принципам демократії, прав людини та верховенства права, і впровадження реформ для їх просування та розвитку. 
  1. Підтримка української формули миру, підтриманою Генеральною Асамблеєю ООН 23 лютого 2023 року. Справедливе покарання російського агресора відповідно до норм та звичаїв міжнародного права. Компенсація завданих збитків. 

Працюючи в синергії, залишаючись відданими принципам демократії та цінності людського життя, ми разом зможемо подолати виклики, спричинені російським агресором. Peace with honor may come in only one way".

Представники українських молодіжних організацій можуть підписати резолюцію за посиланням.

Українська асоціація студентів також виступила із заявою, в якій наголосила, що її представник озвучив наративи, що суперечать позиції організації.

"Наша позиція була, є і надалі буде незмінною - є держава (ерефія), яка порушила територіальну цілісність, міжнародне право та щодня вбиває сотні українців, і ми давно зробили свій вибір - опір та боротьба за нашу незалежність, яку ми виборювали не одне століття. Українська перемога немає жодної альтернативи. Війна є війною!", - йдеться у заяві УАС.

Керівний склад УАС вирішив відкликати керівника міжнародного відділу Кирила Науменка та позбавити повноважень представляти Асоціацію на міжнародних платформах.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

skmz

Місто купляє у заводу три об'єкти нерухомості за десятки мільйонів гривень

skmz

Ректор університету висловив незадоволення будівлею, а мер каже, що все було узгоджено з попередниками ректора

proyekt-korpusu-dnmu-u-kramatorsku (1)

А також погодилася розмістити студентів та співробітників вишу в запропонованих владою гуртожитках

коментарі