Важливо :: Життя громади :: 15 листопада 2023 11:40 , Максим Ходушко
Alcobancover

Скасувати "сухий" закон на Донеччині: з'явилася петиція, яку краматорці та інші жителі області можуть підтримати

У петиції пропонують продавати алкоголь у тилових громадах у строго обмежений час

"Скасувати заборону на продаж і ввезення алкоголю в Донецькій області" - таке звернення з'явилося на сайті електронних петицій Кабінету Міністрів України.

Петицію, яку створив житель Слов'янська Дмитро Браславський, можна підписати за цим посиланням

Про що йдеться у петиції

Автор звернення до Кабміну наголошує, що через низку нормативно-правових актів "у легальний спосіб алкоголь на підконтрольній українській владі території Донецької області не реалізується". Він також додає, що вважає таку заборону не логічною і навіть "шкідницькою", пояснюючи чому.

Одним з аргументів скасування заборони на ввезення на продаж алкоголю є те, що алкоголь в області все одно продається, але нелегально, через що місцеві бюджети втрачають додаткові надходження: "Фактично втрачаються мільйони додаткових гривень, які можна було б витратити на посилення обороноздатності регіону".

Ця заборона, на думку автора петиції, "дала змогу окремим чиновникам та правоохоронцям займатися корупцією, а саме отримувати неправомірну вигоду від недбайливих підприємців, які нелегально продають алкоголь у регіоні".

Як вихід він пропонує скасувати повну заборону та ввести лише тимчасові обмеження, як-от продаж алкоголю у певний проміжок часу.

Що кажуть краматорці про заборону на продаж алкоголю

Раніше ми писали, як краматорці ставляться до "сухого" закону в місті та області.

І хоча думки розділилися, жителі міста також звертають увагу на те, що придбати алкоголь нелегально не є проблемою, тож корупційна складова присутня і її треба позбутися.

У соціальних мережах краматорці також пов'язують неповернення магазинів АТБ у місто з забороною на продаж алкоголю. І хоча два магазини в області вже працюють, саме зі скасуванням "сухого" закону місцеві мешканці сподіваються на новий прихід популярної мережі до Краматорська.

У тих самих соцмережах краматорці пов'язували "сухий" закон з колишнім керівником області Павлом Кириленком, сподіваючись на зміну ситуації після того, як він перейшов працювати на посаду керівника Антимонопольного комітету України.

Проте нічого не змінилося. Ще наприкінці вересня Ігор Мороз, який виконує обов’язки голови Донецької ОДА та начальника обласної військової адміністрації, на нараді з правоохоронцями не тільки нічого не сказав про послаблення "сухого" закону, а навпаки зазначив, що у фронтовій області в час активних бойових дій розпивати спиртні напої – неприпустимо: "Тверезість цивільних та військових – це не проста забаганка, а необхідна умова для успішної оборони".

Яка ситуація з "сухим" законом в інших прифронтових регіонах

У петиції також зазначається, що "подібної заборони немає в Запорізькій та Херсонській областях. Хоча там так само відбуваються активні бойові дії та перебуває багато військових".

Додамо, що у Харківській області спільним наказом Харківської обласної військової адміністрації та Харківського військового гарнізону від 20 червня "торгівлю алкогольними напоями та речовинами, виробленими на спиртовій основі" заборонили на чай дії комендантської години.

 

Інші статті на цю тему

vbivstva-i-nelegalniy-alkogol

Всіх підозрюваних по цих справах правоохоронці виявили і затримали

Alcocover

У Краматорську відбулася нарада щодо незаконного обігу алкоголю

Hnatenkocover

Він просить скасувати “сухий закон” на Донеччині для цивільних