Важливо :: Життя громади :: 09 серпня 2022 16:28 , Максим Ходушко
shkola-internat-10

Школа-інтернат чи військовий ліцей – що очікує на навчальний заклад у Краматорську

Батьки скаржаться, що дітей виганяють зі школи. Ми звернулися до департаменту освіти за поясненням

До Kramatorsk Post звернулися батьки учнів Краматорської санаторної школи-інтернату №10 щодо ситуації навколо навчального закладу. Зокрема, нам повідомили таке:

“25 серпня очікується наказ, викликаний зимовим (ще довоєнним) рішенням про реорганізацію школи-інтернату у військовий ліцей. У зв'язку з цим дітей виганяють зі школи, а весь педагогічний склад залишають без роботи та відповідно зарплати! При тому що і діти, і батьки, і педагоги готові та хочуть продовжувати освітній процес дистанційно!”.

У соцмережах і месенджерах також поширюється така інформація:

“Краматорська школа-інтернат №10 рекомендує батькам знайти іншу установу для навчання дітей. Батькам вихованців Краматорської санаторної школи-інтернату повідомили, що цього року комплектування вихованцями школи-інтернату на навчання у 2022-2023 навчальному році не відбуватиметься.

Діти, які планували продовжити навчання у школі, мають продовжити навчання в іншому закладі на території України чи за її межами. Батькам рекомендують не зволікати і найближчим часом влаштувати свою дитину”.

Втім, на сайті навчального закладу про це нічого не сказано.

Щоб розібратися із ситуацією, ми звернулися через електронну пошту до самої школи-інтернату, а також до Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації. Від школи-інтернату відповіді за тиждень так і не отримали, але ситуацію прокоментував департамент освіти.

Так, журналісту Kramatorsk Post повідомили, що зараз розглядається питання призупинення навчального процесу в усіх санаторних школах-інтернатах Донецької області

Чиновники звертають увагу на відсутність газопостачання, перебої з водо- та електропостачанням, відсутність сталого зв’язку та Інтернету, необхідність обов’язкової евакуації населення, а також те, що такі заклади не можуть зараз надавати послуги з медичної практики.

Що стосується школи-інтернату №10, то, за даними департаменту, станом на 1 серпня цього року контингент закладу складає 141 учень, з них у більш безпечні регіони України виїхав 71 учень, за кордон – 53 учні, на території Донецької області залишається 17 учнів. 

Із 83 працівників закладу освіти (у том числі 19 осіб пенсійного віку) евакуювалися 57 працівників (за кордоном – 18, в межах України – 39), залишилися на території області 26 працівників: з них 10 педагогів і 16 технічних працівників.

У департаменті зазначили, що тривалість перебування учнів у санаторній школі-інтернаті встановлюється на засіданні медико-педагогічної комісії в межах одного року. 

“В умовах військового стану провести засідання шкільної медико-педагогічної комісії неможливо”, - кажуть чиновники.

Департамент освіти і науки зазначає, що учні школи-інтернат №10 не мають особливих освітніх потреб та можуть навчатися у закладах освіти за місцем проживання, а медичні послуги зможуть отримувати в протитуберкульозних та медичних закладах будь-якої області України.

Що стосується реорганізації Краматорської санаторної школи-інтернат №10, то у департаменті нагадали, що 11 лютого 2022 року Міністерство освіти і науки України погодило реорганізацію школи у ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Але питання реорганізації школи буде розглянуто після завершення режиму воєнного стану, повідомляє департамент освіти.

Справка Kramatorsk Post

Краматорська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів № 10 підпорядковується Донецькій обласній раді (оскільки з 2014 року вона не функціонує, то - Донецькій обласній державній адміністрації). 

Санаторна школа забезпечує не лише середню освіту, а й відновлення і зміцнення здоров’я дітей, які потребують тривалого лікування. Школа-інтернаті №10 — це навчальний заклад з відповідним медичним профілем, тут навчаються діти з малими і неактивними формами туберкульозу.

У квітні 2021 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону про повну загальну середню освіту, згідно з якими усі санаторні школи в Україні мають реорганізуватися, закритися або перепрофілюватися — крайній термін таких змін зазначався 1 липня 2022 року. Але у квітні цього року, вже під час війни, депутати відтермінували реорганізацію санаторних шкіл до 2025-го року.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

schoolsratingcover

Чотири краматорських школи потрапили до десятки найкращих у області

kompyuterna-tehnika-dlya-uchniv-kramatorska

Управління освіти роз'яснило кілька питань щодо надання комп'ютерної техніки у поточному навчальному році

shkola-8-kramatorsk

Заклад потрапив до переліку МОН, у яких місцеві учні, за бажанням, можуть вивчати лише предмети українознавчого компоненту

коментарі