Важливо :: Життя громади :: 15 травня 2023 14:35 , Максим Ходушко
Slovkurortcover

Слов’янськ повернув собі право на користування землями Словкурорту, якого не мав понад 20 років

Суд ухвалив рішення на користь Слов’янської міської територіальної громади

Які офіційні причини повернення земель Словкурорту у користування громадою  

Слов’янська міська територіальна громада виграла в Східному апеляційному господарському суді справу по розірванню договору оренди землі, який ще у 1999 році міська рада уклала із ДП СКРЦ «Слов’янський курорт». Про це розповів начальник Слов’янської міської військової адміністрації Вадим Лях на своїй сторінці у Фейсбуці.

Як повідомив Сайт міста Слов’янська, прокурори встановили, що «дочірньому підприємству «Санаторно-курортний реабілітаційний центр «Слов’янський курорт»… надано у користування земельну ділянку строком на 25 років. Проте увесь цей час користувач не захищав лісопаркову зону регіонального ландшафтного парку від пожеж і незаконних порубок.

Також під час демонтажу комунікацій допустив порушення родючого шару ґрунту. Крім того, не сплатив за землю до місцевого бюджету понад 8 млн грн».

test Такі побажання зустрічали відпочивальників на озері Вейсовому на Словкурорті (Фото – Максим Ходушко)

11 травня 2023 року минув термін, який законодавство України надає на оскарження судових рішень. За словами Вадима Ляха, після довгих років Слов’янськ повернув собі право на користування землею курорту. Він також відзначив роль окружної прокуратури, яка представляла місто у численних та довготривалих судах.

Разом з тим, ще у 2021 році на той час генеральна директорка ДП СКРЦ «Слов’янський курорт» Наталія Солоха пояснила Телебаченню Слов’янська походження великих боргів підприємства:

«Борги ДП СКРЦ «Слов’янський курорт» йдуть з 2014 року, коли 75 % території були зайняті військовими частинами. Я тоді приїжджала, і ми не могли зайти навіть у будівлю, де б ми могли би винести, наприклад, медичну апаратуру. Нас туди не пускали. Ми розуміли, що це військовий час, але навіть на декілька кроків нас не пропускали. Але ніхто навіть не замислювався, що обладнання згодом взагалі не буде. Тому заходи не приймали. Військові частини з 2014 року не сплачували за воду, світло і т.д. І звідси і починаються історії всіх боргів, на які накладали пені та штрафи за несплату.

Але законодавство не мало накладати штрафи, адже ситуація форс мажорна. Тепер юристи розбираються. Ми намагаємося повернути все на свої місця, аби все працювало, аби були робочі місця, аби жителі чули музику та вся територія  була доглянута та красива. Це місце варте того».

Збирання земель ландшафтного парку під управління містом

Ще 21.12.2005 року рішенням Донецької обласної ради створено Регіональний ландшафтний парк «Слов’янський курорт», який передано у відання Слов’янській міській раді у 2009 році на підставі також рішення Донецької обласної ради. Зауважимо, що РЛП створено без вилучення земельних ділянок у землекористувачів.

Згідно з «Програмою забезпечення діяльності і розвитку Регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» на 2019 – 2020 роки»», яка прийнята рішення Слов’янської міської ради від 20 лютого 2019 року «загальна площа РЛП становить 431,3 га, до складу якого на теперішній час входять землі 31 власника чи землекористувача, з яких найбільшими є землі Слов’янської міської ради – 209,92 га, землі ДП СКРЦ «Слов’янський курорт» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» – 152,95 га  та землі ДП «Слов’янський лісгосп» 31,3 га».

Цікаво також, що за інформацією Відділу інформаційної політики Донецької обласної прокуратури, на яку посилається Сайт міста Слов’янська, Донецька обласна прокуратура відстояла у Східному апеляційному господарському суді рішення суду щодо розірвання договору на право тимчасового користування земельною ділянкою у курортній зоні м. Слов’янська площею понад 240 га.

А це майже на 90 га більше, ніж була площа в управлінні ДП СКРЦ «Слов’янський курорт» у складі ландшафтного парку. Так чи інакше, тепер більша частина Регіонального ландшафтного парку «Слов’янський курорт» знову у користуванні Слов’янської міської територіальної громади. 

І те, що каже про плани на Словкурорт Вадим Лях, пояснює цю своєрідну пожадливість до концентрування земель курорту в «одних руках». 

test Вечір на озері Вейсовому. Травень 2023 (Фото – Ярослав Хмарський)


Майбутній туристичний магніт?

Словкурорт давно знаходиться у занедбаному стані, але Вадим Лях каже так: «Навіть в існуючих умовах ми почнемо потроху відновлювати Слов’янський курорт! 

Головне, що Східний апеляційний господарчий суд відхилив скаргу ДП СКРЦ і нарешті виніс остаточне рішення на користь Слов’янської громади. 

Попереду – дуже багато роботи. Розумію, що її основний масив почнеться після нашої перемоги. Але що можна, зробимо вже зараз». 

Він виразив упевненість, що у недалекому майбутньому саме Слов’янський курорт стане для міста рушієм економіки та буде приваблювати туристів.

Примітка: ДП СКРЦ «Слов’янський курорт» має таку повну юридичну назву – Дочірнє підприємство санітарно-курортний реабілітаційний центр «Слов’янський курорт» Приватного акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України Укрпрофздоровниця. 

Фото обкладинки – Вікіпедія.

 

Інші статті на цю тему

slavkurort
turbazy-vblizi-kramatorska

От бюджетного отдыха на турбазах в п. Щурово до элитного на Славкурорте и Голубых озерах

Slovkurortcover

Поки що плануються три рейси на день