
Спочатку вибух, потім - повітряна тривога. У Донецькій ОДА розповіли, чому так відбувається
Чому так відбувається, про це на брифінгу 28 лютого розповів директор обласного департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Ігор Бойко:
"Дуже часто відбувається таке, що спочатку ми чуємо вибух, а потім через декілька секунд ми чуємо сповіщення про повітряну тривогу. Річ в тому, що далеко на всі засоби ураження є можливість у наших військових своєчасно виявити та через наші ресурси сповістити населення, що є загроза повітряного удару, ракетного удару.
Крім того, відстань наших громад від лінії фронту дуже і дуже маленька, і від моменту старту тих ракет, які до нас летять, і до моменту прильоту проходе дуже короткий відрізок часу.
Якщо ви бачите в новинах про зліт реактивної авіації на території республіки Білорусь чи на території Російської Федерації, і ми звідти передбачаємо, що планується удар, тоді все працює своєчасно: спочатку сигнал повітряної тривоги, а потім, можливо, вибухи.
Але по території Донецької області більше ударів завдаються такими ракетами, як С-300 і їхніми аналогами. Вони мають дуже короткий час від старту до прильоту і не така значна відстань пуску цієї ракети, тому не завжди спочатку сигнал тривоги, а потім можливий приліт".
* * *
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber
Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram
Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок