Важливо :: Життя громади :: 18 жовтня 2021 11:46 , Олексій Ладика
maybutne-evropi

Спогади про обстріли і мрії про завтра: у Краматорську презентували виставу "Майбутнє Європи"

Яким бачать своє майбутнє діти, які виросли під час війни? Про що вони мріють і чи позначається на них пережите під час війни?

Відповіді на ці питання намагаються дати автори міжнародної документальної вистави "Майбутнє Європи" - презентація вистави у Краматорську відбулася у молодіжній платформі "Вільна хата".

Своїми думками протягом майже двох годин ділилися підлітки з Краматорська, інших міст України (у тому числі окупованих), а також літні люди, дитинство яких прийшлося на Другу світову війну, і молодь з Іраку та Сирії, що втекла від війни до Німеччини. 

Частина вистави відбувалася офлайн - у залі "Вільної Хати" про пережите розповідали підлітки, які живуть у Краматорську. Їхні розповіді чергувалися з відеороликами, в яких діти інших воєн ділилися своїми думками і спогадами. 

test

Так, наприклад, одна дівчина згадувала, як сім років тому з бабусею ховалася від обстрілів у підвалі. Інша дівчина розповідала, що коли почалася війна на сході України, їй було дев'ять років, вона була у бабусі й дідуся, які постійно дивилися російські новини. Ця дівчина слухала новини і уявляла себе "ополченкою ДНР". Але у процесі дорослішання, слухаючи протилежні думки щодо війни в Україні, вона прийшла до проукраїнських поглядів. Один український хлопець, який навчається у Чехії, розмірковував, чи хоче він повернутися на батьківщину, чи залишиться у Євросоюзі.

test

Після того, як вистава завершилася, глядачів просили ділитися власними спогадами про війну та думками, яким вони бачать своє майбутнє та майбутнє Європи.

Кураторка проєкту "Майбутнє Європи" Євгенія Відіщева розповіла Kramatorsk Post, що це щорічний проєкт, який відбувається вже втретє. Ідея такої вистави виникла у 2019 році, коли Євгенія та режисер Андрій Май відвідали Авдіївку, де проводили мистецький воркшоп для підлітків. 

Перша вистава була масштабною - у ній брали участь 15 підлітків, які поїхали на тиждень до Німеччини і спілкувалися зі своїми однолітками. Виставу "Майбутнє Європи" показували у 20 містах. Наступного року карантин вніс свої корективи і тепер це мікс з офлайн та онлайн-форматів.

"Цікаво говорити з підлітками про їхнє майбутнє, яким вони його бачать. Я часто думаю про те, що це ж вони через 10 років будуть ставати депутатами, будуть направляти нашу країну. І цікаво куди [вони її направлять]", - каже Євгенія.

test Євгенія Відіщева

За три роки роботи над проєктом Євгенія прийшла до висновку, що мрії сучасних підлітків більш амбітні, ніж десять  і більше років тому.

"Я часто спостерігаю, як [у підлітків] розширюється світ і мрії стають більш амбітними. Я росла у просторі, де ніхто далі як працювати тим, ким працювали його батьки, не рухався. Мені подобається, як зараз підлітки свідомо і по-іншому починають ставитися як до себе, до свого життя і до вибору, який вони роблять кожен день, так і до майбутнього в цілому", - каже кураторка проєкту.

Виставу "Майбутнє Європи", окрім Краматорська, показали у Києві, Дружківці, Бахмуті, Світлодарську, Слов'янську. А ще мають показати у Харкові, Львові у німецькому Кьольні. Наприкінці жовтня виставу можна буде побачити онлайн.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Kramatorsk Post (@kramatorskpost)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

stul

Для чого експериментують та на кого перевтілюються звичайні люди в сучасній лабораторії "СТУЛ"

zbirka-rozkvitla-vilha (1)

Краматорські митці та мисткині презентували спільну поетичну збірку

normalna-stolyarka-5

Хлопці допомогли чотирьом сім'ям внутрішньо переміщених осіб

коментарі