Цікаво :: Review :: 09 березня 2021 18:46 , Краматорск Пост
shtuchnij-gazon

Штучна трава для гри та відпочинку

містить рекламні лінки
Розвиток міської інфраструктури з часом призвів до еволюції спортивних та дитячих майданчиків.

Обладнання, покриття, територія – все обирається таким чином, щоб допомагати в грі та тренуванні, оберігати від травм та поранень. В минулому максимум комфорту на майданчиках забезпечував пісок. Як добре, що ті часи минули і в нас є великий вибір матеріалів для покриття дитячих зон відпочинку, тренувальних залів, літніх кафе, басейнів тощо. Штучна трава ідеально підходить для гри в футбол, що підтверджують професіональні спортсмени UEFA – з 2005 року офіційні матчі європейських кубків проводяться на полях зі штучним покриттям. Але в чому переваги цього матеріалу, поцікавитесь ви. І ми відповімо.

Особливості та різновиди штучної трави

Ненатуральний газон має багато переваг перед звичайною травичкою. Найголовніші – це термін експлуатації (10-15 років залежно від умов догляду) та бездоганний вигляд у будь-яку погоду. Якщо ви полюбляєте грати у футбол, то пропускати тренування взимку настрій не підіймає. Саме для цього спортивні майданчики застеляють штучною травою (штучним газоном). Вона не потребує поливання, стрижки, добрива, зберігає однорідність поверхні, нормальну взаємодію м'ячем.

Штучний газон – це рулонний матеріал. Він складається з об'ємних синтетичних волокон, які міцно з'єднані з еластичною основою та імітують стебла натуральної трави. Історія виникнення матеріалу повертає нас у 1965 рік, де у Бостонському університеті вперше його винайшли. Це сталося завдяки бурхливому розвитку хімічної промисловості. Ще на початку 30-тих американці отримали перші текстильні синтетичні волокна, а в 50х був запатентований верстат для виробництва килимів. Як це пов'язано зі штучним покриттям? Сучасні килими та синтетична трава виробляються за однаковою технологією, використовуючи минулі винаходи. Тафтинговий верстат прошиває основу з тканини, утворює петлі зі споду та пучки з чільної сторони. Особливість метода в тому, що підчас створення штучного газону можна використовувати білі і зелені нитки, тобто робити розмітку ще на етапі виготовлення покриття. Погодьтесь, це цікава ідея, яка дозволяє зекономити значний ресурс грошей та часу.

Для того щоб обрати дійсно якісне покриття, треба трошки розібратись, які типи штучної трави бувають і в чому їхня особливість.

Найчастіше газон можна відрізнити за видом засипки та за волокна:

  • перше покоління – має назву «не засипна», трава з висотою ворсу 4-8 мм, має вигляд килимового покриття. Часто можна побачити на літніх майданчиках кафе, а також у вигляді декорації стін;
  • друге покоління – напівзасипна. Як видно з назви потребує засипання піском, ворс піднімається на 30 см над засипкою. Кількість піску впливає на жорсткість поля і швидкість гри. Якщо ви полюбляєте більш комфортне покриття, зменшити кількість засипки буде гарною ідеєю. Найчастіше використовується на спортивних майданчиках для активних контактних видів спорту – теніс, міні-футбол, хокей на траві, волейболу;
  • третє покоління – найвищій ворс серед всіх різновидів трави (50-70 мм), засипається піском та спеціальними гумовими гранулами. Розроблена спеціально для гри у футбол.

Штучна трава

Також за типом волокна штучна трава буває двох різновидів: монофіламентна та фібриллірована. Перший варіант має нерозщеплену основу, дуже схожий на натуральні стебла. В основі матеріалу заплетена блокополімерна нитка з ущільнюючими ребрами, що помітно підвищує експлуатаційні характеристики покриття. Фібриллірована трава має ширші розщеплені волокна, які при монтуванні покриття розчісують спеціальною щіткою. Відтворити функцію коренів мають поліпропіленові нитки з фібриллірованної плівки. Вона утримує засипку, не дозволяє їй мігрувати полем. Такий вид ворсу має недолік – покриття швидше руйнується від регулярного механічного впливу.

Яке покриття протримається довше – питання відкрите. Кожен має свої вимоги до особливостей газону, але виробники дійшли висновку, що комбінація монофіламентного волокна з фібриллірованою ниткою поліпшить загальні експлуатаційні особливості поля та його якість.

Таким чином, серед головних переваг штучного газону можна виділити:

  • можливість насолоджуватись активною грою навіть у зимовий період;
  • довгострокова експлуатація;
  • не потребує спеціального догляду на відміну від натуральної трави;
  • гарний зовнішній вигляд;
  • вигідна ціна.

Газон зі штучної трави

Якщо ви прихильник регулярних занять спортом, полюбляєте бути на свіжому повітрі, маєте активних здорових дітей, то варіант покриття власного майданчика штучним газоном – ідеальний. Тим паче, що зараз це можна зробити зовсім недорого.

----------

реклама

Хотите, чтобы день рождения был полон ярких и незабываемых впечатлений? Закажите столик в ресторане Fiji Lounge Bar, воспользовавшись сайтом fiji-loungebar.com.ua. Здесь можно провести день рождения ресторан окажет качественно обслуживание. Отпразднуйте день рождения весело, бюджетно и вкусно.