Важливо :: Життя громади :: 12 липня 2021 14:42 , Олена Круглова
nedobudava-na-chechni-kramatorsk (1)

Суд передав у власність Краматорська 7-поверхову недобудову на "Чечні"

Міська влада поступово готується до будівництва мікрорайону "Європейський"

Краматорський міський суд Донецької області виніс рішення, яким передав у власність Краматорської територіальної громади недобудований семиповерховий житловий будинок, що розташований за адресою: вул. Софіївська 4Б у мікрорайоні №139, який у народі називають "Чечня".

Про це повідомила прес-служба Краматорської міської ради.

Рішення суду набуде законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Питання щодо подальшої долі недобудов у цьому районі неодноразово підіймалося на рівні громадскості та влади через їх дурну славу: будівлі часто ставли місцем скупченя наркозалежних, посиденьок підлітків, там часто траплялися нещасні випадки.

Ще влітку минулого року з'явилася інформація, що на місці недобудов влада планує розпочати будівництво нових житлових будинків за рахунок коштів іноземних донорів. А у вересні тодішній міський голова Краматорська Андрій Панков підписав Меморандум про співпрацю, яким було передбачено будівництво нового багатоквартирного будинку для ВПО у рамках співпраці з Міжнародною організацією з міграції.

В січні 2021 депутати міськради підтримали розробку проєкту землеустрою для відведення земельної ділянки під це будівництво. Тоді ж в січні новообраний міський голова Краматорська Олександр Гончаренко затвердив склад Комісії з ліквідації недобудови у мікрорайоні №139.

В березні 2021 Олександр Гончаренко оголосив про будівництво на "Чечні" нового житловго масиву "Європейський". Паралельно з цим Краматорська міська рада подала заяву до суду про визнання прав власності на 7-поверхову недобудову.

Але після подання заяви свої права на власність заявив ЖБК "Космос 29". Разом з тим, як зазанчено у повідомленні прес-служби, кооператив не надав жодного документу, що підтверджує його участь у забудові. Крім того, ЖБК "Космос 29" було зареєстровано у 2013 році, а останні роботи на Ульянівській 4Б велись наприкінці 90-х років.

9 липня суд виніс рішення на користь Краматорської влади. Але вступить воно в силу після закінчення строку подання апеляційної скарги.

На своїй сторінці у Фейсбук Олександр Гончаренко зазначив високу верогідність апеляцій з боку ЖБК "Космос 29" і висловив сподівння, що до кінця поточного року буде готова проєктна документація, а з квітня-травня наступного року - можна буде починати роботи.

Разом з тим, заступник міського голови Сергій Смирнов, який очолює Комісію з ліквідації недобудови у мікрорайоні №139, зазначив, що після оформлення документації 7-поверхова недобудова стане власністю Краматорської ТГ і на розгляд депутатів буде винесене питання щодо розробки проєкту на її демонтаж.

Двоповерхова недобудова на "Чечні"

"Наразі вже розробляється документація на демонтаж сусідньої двоповерхової недобудови за адресою Софіївська, 2Б", – сказав Сергій Смирнов.

Інші статті на цю тему

nedostroy-na-chechne-kramatorsk

Цей будинок стоїть з 90-х років

nedostroy-chechnya

За 7-этажку возьмутся после решения суда

devochka-upala-nedostroy-na-chechne

Здание не могут ликвидировать из-за продолдающихся судов

коментарі