Важливо :: Життя громади :: 01 вересня 2021 16:01 , Краматорск Пост
shkola-28

Суд призупинив ліквідацію 28-ї школи у Новоселівці

Це ще не остаточне рішення у цій справі

19 серпня Донецький окружний адміністративний суд (який нині розташований у Слов'янську) призупинив рішення Краматорської міської ради щодо ліквідації 28-ї школи у селищі Новоселівка.

Позов до міськради подала мама трьох учнів школи Світлана Гузенко. Вона вимагає визнати протиправними дії міськради і скасувати рішення про ліквідацію школи №28.

На думку позивачки, рішення ради суперечить державній політиці у сфері освіти та порушує конституційне право її дітей на освіту. Вона вважає, що це рішення обмежило територіальну доступність отримання її дітьми початкової і базової освіти.

Гузенко запевняє, що у мешканців селища не спиталися думки щодо ліквідації школи, не дізналися, як це рішення вплине на дітей, чи зможуть батьки забезпечити своїм дітям навчання в інших школах тощо. За її словами, рішення про ліквідацію 28-ї школи не виносилося на громадські слухання чи електронні консультації і це є підставою для скасування рішення.

В якості забезпечення свого позову Світлана Гузенко просила призупинити ліквідацію 28-ї школи.

Представниця міської ради під час судового розгляду пояснила, що з 63 учнів 28-ї школи п’ятеро переведені до ЗОШ №18, 24 - до ліцею у селі Білокузьминівка, батьки решти дітей документів до інших шкіл не подавали. 25 серпня міськрада уклала договір на організацію перевезення новоселівських учнів до 18-ї школи. 

На суді також стало відомо, що весь педагогічний склад, що викладав у 28-й школі, був звільнений, а майно цієї школи, в тому числі меблі, обладнання тощо, передали до ЗОШ №18 для організації освітнього процесу.

Представниця міськради додала, що для завершення ліквідаційної процедури школи залишилося затвердити ліквідаційний баланс, закрити рахунки у банківських справах та внести запис про державну реєстрацію припинення цього закладу освіти до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

У підсумку суддя ухвалила зупинити дію рішення міськради щодо ліквідації 28-ї школи і заборонити раді вчиняти будь-які дії щодо ліквідації, поки суд не винесе рішення у цій справі і рішення не набуде чинності.

Наступне засідання у цій справі призначене на 9 вересня.

Нагадаємо, 26 травня депутати Краматорської міськради вирішили закрити 28-у школу, що на Новоселівці. У рішенні депутатів зазначається, що школа ліквідовується "з метою належної реалізації освітньої реформи та необхідністю проведення оптимізації мережі навчальних закладів".

У Краматорську з цього навчального року вроваджується реформа шкільної мережі. Детальніше про це читайте за посиланням на сайті Kramatorsk Post.

Микола Жалнін, Олексій Ладика

Інші статті на цю тему

IMG_20210526_101600_922

Батьки учнів влаштували акцію протесту

28-shkola

Наступне судове засідання у справі про закриття школи відбудеться 7 жовтня

28-shkola (1)

Міська рада буде подавати апеляцію

коментарі