Важливо :: Життя громади :: 13 грудня 2021 12:19 , Микола Жалнін
28-shkola (1)

Суд скасував ліквідацію 28-ї школи у Новоселівці

Міська рада буде подавати апеляцію

10 грудня Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправним і скасував рішення Краматорської міської ради про ліквідацію 28-ї школи у селищі Новоселівка.

28 школа

Наступне судове засідання у справі про закриття школи відбудеться 7 жовтня

Також суддя Тетяна Кравченко визначила стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Краматорській міській раді на користь позивачки Світлани Гузенко судові витрати на професійну правничу допомогу та по сплаті судового збору в сумі 16 589 грн.

Міську раду в цій справі представляла керівниця юридичного відділу Ольга Ворощук. В коментарі Kramatorsk Post вона запевнила, що апеляцію на це рішення суду буде обов'язково подано.

Нагадаємо, 26 травня депутати Краматорської міськради вирішили закрити 28-у школу, що на Новоселівці. У рішенні депутатів зазначається, що школа ліквідовується "з метою належної реалізації освітньої реформи та необхідністю проведення оптимізації мережі навчальних закладів". Дітей, що там навчалися, перевели до 18-ї школи та ліцею у Білокузьминівці.

Позов до міськради подала мама трьох учнів школи Світлана Гузенко. Допомогали мешканцям селища підшукати юристів для судових баталій депутати від фракції "Партія Шарія" у Краматорській міськраді. 

Гузенко вимагала визнати протиправними дії міськради і скасувати рішення про ліквідацію школи №28. На думку позивачки, рішення ради суперечить державній політиці у сфері освіти та порушує конституційне право її дітей на освіту. Вона вважає, що це рішення обмежило територіальну доступність отримання її дітьми початкової і базової освіти.

Гузенко запевняє, що у мешканців селища не спиталися думки щодо ліквідації школи, не дізналися, як це рішення вплине на дітей, чи зможуть батьки забезпечити своїм дітям навчання в інших школах тощо. За її словами, рішення про ліквідацію 28-ї школи не виносилося на громадські слухання чи електронні консультації і це є підставою для скасування рішення.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

IMG_20210526_101600_922

Батьки учнів влаштували акцію протесту

shkola-28

Це ще не остаточне рішення у цій справі

28-shkola

Наступне судове засідання у справі про закриття школи відбудеться 7 жовтня

коментарі