05 травня 2023 13:00 , Максим Ходушко
newprofessioncover

Шукаєте роботу? Краматорський міський центр зайнятості розповів про можливість освоїти нові професії

Для цього треба надати документи та отримати ваучер на безплатне навчання

Краматорський міський центр зайнятості допомагає мешканцям міста у пошуках роботи, проводячи онлайн-ярмарки вакансій та зустрічі з роботодавцями наживо, а також залучає містян до суспільно корисних робіт, за які ті отримують оплату. 

Одним із перспективних напрямків для пошукачів роботи є отримання нової професії. Наприклад, у квітні розпочали навчання майбутні кондитери. 

В результаті проведеної Краматорським міським центром зайнятості роботи дівчата отримали ваучери для проходження перепідготовки за професією «кондитер» та уклали договори на навчання з Краматорським вищим професійним училищем. Навчатися новій професії вони будуть протягом 5 місяців.

Взагалі за ваучером від Центра зайнятості можна отримати найрізноманітніші професії – від бджоляра до водія тролейбуса, від слюсара-сантехніка до спеціаліста з кібербезпеки.  Він дає право безоплатно пройти навчання згідно з затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Ми звернулися до директорки Краматорського міського центру зайнятості Інни Березюк за роз’ясненням. Вона розповіла про ваучер – що це таке, як його отримати і які можливості тим, хто шукає роботу, він надає. 

test Інна Березюк - директорка Краматорського міського центру зайнятості

–    Інна Вікторівна, що таке ваучер та в чому його переваги?

–    Ваучер – це документ встановленого зразка. Він видається одноразово та дає право безплатно пройти навчання за затвердженим переліком зі 70 професій та спеціальностей. Навчання відбувається за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Професії ви обираєте самостійно так само як заклад освіти у межах України, а також форму навчання: стаціонарну, заочну чи дистанційну.

–    Будь-який безробітний може отримати такий ваучер та пройти навчання, щоб освоїти нову професію?

– Насправді є певні вимоги до осіб, які мають право на отримання ваучера. Насамперед бажаючі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Інші вимоги до тих, хто має це право:

–    це мають бути особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;
–    особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України при звільненні за певних умов;
–    особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, до досягнення ними пенсійного віку;
–    внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності відповідної роботи;
–    особи з інвалідністю за відсутності відповідної роботи;
–    особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
–    особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій.

–    Тобто коли людина шукає роботу, але ще не реєструвалася як безробітна, тоді вона може отримати ваучер. Що для цього потрібно?

–    Так. А для отримання ваучера потрібно звернутися до центру зайнятості та надати такі документи:  

–    заява;
–    паспорт;
–    трудова книжка, або документи що підтверджують період зайнятості;
–    документ про освіту; 
–    реєстраційний номер облікової картки платника податків;
–    довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для ВПО);
–    копія довідки до акту медико-соціальною експертною комісією (для осіб з інвалідністю);
–    копію витягу з наказу про звільнення військовослужбовця з військової служби та інші документи, які підтверджують підставу звільнення.

За консультацією ви можете звертатися за телефоном: (068) 798-66-36.

–    Скільки доведеться чекати на ваучер?

–    Рішення про видачу ваучера приймається центром зайнятості не пізніше ніж на восьмий робочий день з дня подання потрібних документів. 

Центр зайнятості інформує особу про прийняте рішення щодо видачі ваучерів протягом трьох робочих дня з дня його прийняття.

Після того, як вам повідомили про позитивне рішення, вам треба буде звернутися до центру зайнятості протягом п’яти робочих днів.

–    І останнє питання. Чи отримують ці люди якісь виплати під час навчання?

–    Ні, виплат вони не отримують. Але їм оплачується навчання, вартість якого може становити до 10 прожиткових мінімумів, а це до 26840 грн.

Інші статті на цю тему

businesscover

Вона стосується бізнесів незалежно від місця провадження діяльності на сьогодні

jobseekerscover

Наживо чи онлайн спеціалісти готові допомогти

worksearchcover

Насамперед радимо звернутися до Краматорського міського центру зайнятості