Важливо :: Життя громади :: 25 травня 2023 15:20 , Краматорск Пост
worksearchcover

Шукаєте роботу як ВПО або залишаючись у Краматорську: які є можливості працевлаштування зараз

Насамперед радимо звернутися до Краматорського міського центру зайнятості

Через війну питання роботи постало особливо гостро. Разом з тим Краматорський міський центр зайнятості пропонує свою допомогу. Отримати її можуть краматорці, які у місті, та ті, хто тимчасово покинув рідні домівки.

Допоможуть знайти роботу ВПО

Дистанційний формат роботи Краматорського міського центру зайнятості дає можливість надавати послуги клієнтам у будь-якому місті нашої країни. Наприклад, Ірина Коннова знайшла роботу у Львові.

Понад 35 років вона працювала у закладі дошкільної освіти м. Краматорська. Трудову діяльність починала з вихователя, згодом була призначена завідувачкою дитячого садочку.

В лютому 2023 року була змушена почати пошук роботи у Львові, куди наприкінці березня минулого року переїхала разом із родиною. За допомогою Ірина звернулася до фахівців Краматорського міського центру зайнятості.

Разом з кар’єрним радником розробили індивідуальний план працевлаштування, який містить цикл тренінгів з пошуку роботи «Побудова кар’єри та професійний розвиток». За допомогою фахівця з профорієнтації Ірина склала резюме. Відстежувала вакансії на всіх джерелах пошуку роботи, де були потрібні працівники за її фахом.

Зрештою їй запропонували звернути увагу на вакансію асистента вихователя у початковій школі «Малюк» Львівської міської ради. Співбесіду жінка пройшла з легкістю, допомогли навички, отримані під час заходів служби зайнятості. Спільні зусилля, віра в себе, бажання займатись улюбленою справою дали позитивний результат – Ірина отримала пропозицію працевлаштування у знайомій їй сфері діяльності.

Можна отримати нову професію

Одним із варіантів для тих, хто шукає роботу, є отримання нової професії. Для цього треба надати певні документи та отримати ваучер на безплатне навчання.

Ваучер – це документ встановленого зразка, який видається одноразово та дає право безплатно пройти навчання за затвердженим переліком зі 70 професій та спеціальностей. Навчання відбувається за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Які документи треба подати та яким професіям можна навчится читайте у відповідях директорки Краматорського МЦЗ Інни Березюк. 

Суспільно корисні роботи – це роботи, за які ви отримуєте гроші

Фахівці Краматорського міського центру зайнятості запрошують усіх охочих взяти участь у суспільно корисних роботах, які спрямовані на відновлення інфраструктури та забезпечення життєдіяльності міста.

Це можуть бути ремонтно-відновлювальні роботи, прибирання та благоустрій територій, в тому числі міських цвинтарів.

Брати участь у суспільно корисних роботах можуть працездатні особи, які не мають обмежень за станом здоров’я та перебувають на обліку в центрі зайнятості.

На період виконання робіт заробітна плата буде не нижче мінімальної, встановленої законодавством, тобто на сьогодні це 6700 грн.

Зустрічі з роботодавцями онлайн та наживо теж дає результат

Крім можливості отримати нову професію, знайти роботу за спеціальністю у статусі ВПО або попрацювати за гроші на благо міста Краматорський центр зайнятості допомагає у пошуках роботи, проводячи онлайн-ярмарки вакансій та зустрічі з роботодавцями наживо або онлайн.

Завдяки зустрічам з роботодавцями у Краматорську з’явилися місцеві гірники. Зарплата на шахті стабільна, умови хороші, тож треба тільки прийти на одну з таких зустрічей та зрозуміти, чи це вам підходить.

За додатковою інформацією з усіх питань звертайтеся до Краматорського міського центру зайнятості за телефоном: (068) 798-66 36.

Краматорці, які шукають роботу, можуть стати патронатними вихователями

Патронат  – це тимчасовий догляд за дитиною у сім’ї на період подолання нею та її батьками складних життєвих обставин. Дитина може перебувати в такій сім’ї від 1 до 6 місяців. Детальну інформацію про таку можливість та що для цього потрібно читайте у нашому матеріалі

Розкажіть про свій досвід працевлаштування під час війни

Якщо ви гадаєте, що вас досвід у пошуку роботи під час війни корисний, якщо ви маєте історію про працевлаштування у ці важкі часи, розкажіть їх нам, а ми поділимося ними з нашими читачами.

Пишіть нам на електронну адресу Краматорськ Пост – kramatorskpost@gmail.com

Або у повідомлення на Фейсбук сторінці - https://www.facebook.com/KramatorskPost

 

 

Інші статті на цю тему

Jobsearchcover
Sapercover

Центр зайнятості пропонує опанувати спеціальність, яка вже дуже потрібна в Україні

Hroshicover